سرخط ویژه
خانه / اخبار / گزارش و صورتجلسه نشست ستاد مردمی مقابله با کرونا دامغان ۱۳۹۹/۶/۱۶

گزارش و صورتجلسه نشست ستاد مردمی مقابله با کرونا دامغان ۱۳۹۹/۶/۱۶

هوالحکیم

گزارش و صورتجلسه نشست ستاد مردمی مقابله با کرونا دامغان ۱۳۹۹/۶/۱۶

 این جلسه که با حضور آقایان رضا زارع زاده رییس شورای اسلامی شهر و ستاد مردمی مقابله با کرونا ، کاتبی رییس آموزش و پرورش، دکتر محمدی رییس بیمارستان ولایت، مهندس نصرتی شهردار، مهندس محمدی معاون شبکه بهداشت، دکتر رضایی و سرهنگ مدرسی جانشین فرماندهی سپاه پاسداران و سایر اعضا قرارگاه  مردمی مقابله با کرونا دامغان تشکیل گردید.

 ابتدا زارع زاده رییس قرارگاه هدف از برگزاری این نشست را بدین شرح بیان نمودند:

 ۱- بررسی وضعیت بیماری کرونا در شهرستان دامغان

 ۲- بررسی چگونگی رعایت پروتکل های بهداشتی بعد از بازگشایی مدارس.

۳- شناسائی دانش آموزان و مدارس کمتر برخوردار به منظور ارائه حمایتهای بهداشتی و حفاظتی قرارگاه.

۴- بررسی فنی وکارشناسی آثار و نتایج بازگشایی حضوری  مدارس.

۵- بررسی و تعیین تکلیف درخواستها و نامه های رسیده به قرارگاه.

ایشان همچنین اشاره نمودند که رایزنی ها جهت راه اندازی بیمارستان دوم دامغان ادامه دارد و این امر باید از طریق  وزارتخانه دنبال شود زیرا جهت مواجهه  با هر گونه بحران می بایست آمادگی های لازم را داشته باشیم و با داشتن یک بیمارستان با شرایط خطرناک و آسیب زای غیرقابل جبران مواجه خواهیم شد.

رییس شورای اسلامی شهر  ضمن انتقاد از بی برنامگی و ندانم کاری دولت در خصوص بازگشایی مدارس و عدم تامین امکانات و زیر ساختهای لازم برای شروع بکار مدارس از مسئولین استان و شهرستان خواست با درایت و واقعیتهای موجود تصمیم گیری نمایند، چون سلامتی و جان کودکان و نوجوانان معصوم و عزیز در میان است. ایشان بعد از تامین نیازهای ضروری و فراهم شدن شرایط مناسب ، بازگشایی مدارس و شروع  آموزش حضوری را در شهر دامغان معقول و منطقی دانست.

سپس دکتر محمدی رییس بیمارستان ولایت پس از گزارش وضعیت فعلی بیماران ، تخصیص کم داروهای مربوط به بیماری کرونا،  تعطیلی داروخانه بیمارستان ولایت و… با اشاره به وضعیت  قرمز و ضربدردار شرایط دامغان در مورد  بازگشایی حضوری مدارس گفت: ۱۴ هزار دانش آموز در این شهر به مدرسه رفتند و با احتساب خانواده های انها با میانگین حدود ۴ نفری مشخص است چه درصد بالایی از مردم در معرض خطر هستند. وی از تصمیم گیران استانی و شهرستان و حاضردرجلسه درخواست کرد جهت سپری شدن دو هفته پر ریسک پیش رو، با شجاعت و استقلال اقدام به تصمیم گیری عاجل نموده ومدارس را فعلا غیرحضوری نمایند. ایشان همچنان اضافه نمودند خدای ناکرده اگر کودکان معصوم ما دچاراین بیماری خطرناک شوند ما امکانات و سرویسهای تخصصی ویژه درمان و بستری  کودکان عزیز را در اختیار نداریم .

در ادامه اقای کاتبی رییس آموزش و پرورش دامغان نیز به بیان شرایط بازگشایی مدارس و فعالیت های انجام شده پرداخت. ایشان هم نیازمندیهای فعلی مدارس جهت مقابله با بیماری کرونا را بدین شرح برشمردند:

۱- ماسک برای حد اقل ۳۰مدرسه.

۲- مواد ضد عفونی کننده دست برای حداقل ۳۰ مدرسه کمتر برخوردار.

۳- دستگاه مخصوص ضد عفونی دستها به تعداد ۲۵ دستگاه.

۴- مواد ضد عفونی کننده سطوح وکلاسها و …۱۵۰۰ لیتر.

۵- تهیه ۲۵ عدد تب سنج لیزری برای مدارس کم برخوردار.

۶- تهیه تعدادی سم پاش برای مدارس فاقد این وسیله.

ایشان همچنین اضافه نمودند حدود ۲۰۰۰ دانش آموز ما فاقد وسایل الکترونیکی جهت فعالیت آموزشی در فضای مجازی هستند.

در ادامه این نشست یکایک اعضا پیشنهادات و دیدگاههای خود را درباره دستور جلسه  بیان کردند و در نهایت  موارد ذیل به تصویب رسید:

* مقرر گردید ستاد مردمی مقابله با کرونا با توجه به پر ریسک بودن چند هفته پیش رو و با توجه به شرایط قرمز کرونا درشهرستان دامغان  و با هدف  بالا بردن ظرفیت ها  و تجهیز بیشتر اماکن آموزشی و تثبیت شرایط بهینه، به ستاد کرونا شهرستان پیشنهاد دهد تا مدارس در دو هفته آتی به شیوه غیر حضوری ادامه کار دهند.

* مقرر گردید از طرف قرارگاه مردمی مقابله با کرونا و مشارکت ۵۰ درصدی دانشگاه علوم پزشکی استان یک دستگاه الکتروشوک ( با قیمت ۱۴۰میلیون تومان )  خریداری و در اختیار بیمارستان ولایت یا نقاهتگاه قرار گیرد.

* مصوب گردید، فعلا تعداد ۱۰۰۰۰ ماسک توسط مرکز نیکوکاری امام رضا (ع) و ۲۵۰۰۰ ماسک توسط شورا و شهرداری دامغان تهیه و در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد .

* مقرر گردید جهت تهیه ۲۵ عدد تب سنج وسایر مایحتاج اعلام شده از سوی ریاست محترم آموزش و پرورش توسط خیرین، جلسات کمیته مالی قرارگاه تشکیل و در این مورد تصمیم گیری و اقدام نمایند.

* جهت تامین سمپاش و مواد ضد عفونی کننده مورد نیاز مدارس با اعلام عمومی، از ظرفیت کمک های مردمی و خیرین استفاده شود.

* مکاتبه با صدا و سیمای استان در جهت رفع مشکلات پخش و آنتن دهی سیمای استان و سایر شبکه ها به منظور تسهیل در امر آموزش مجازی دانش آموزان از طریق سیمای ملی و استانی.

 جلسه  در ساعت ۱۳ و با صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) خاتمه یافت.

قرارگاه مردمی مقابله با کرونا  شهرستان دامغان ۹۹/۶/۱۸

 

bigtheme