هوالحکیم

چهارمین نشست “قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا ویروس شهرستان دامغان” با ریاست حاج رضا زارع زاده و باحضور معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار، شهردار دامغان، معاونت دارویی مرکز بهداشت و درمان ،جانشین فرماندهی سپاه ناحیه دامغان و دیگر اعضای قرارگاه ، ساعت ۱۰/۳۰ روز سه شنبه ۱۳۹۹/۱/۵ در محل سالن اجتماعات شورای شهر تشکیل گردید.

در ابتدا زارع زاده رییس قرارگاه مردمی مقابله با کرونا ضمن خیر مقدم و تبریک سال نو اظهار امیدواری کرد: انشاءالله سالی که با مزاحمت مهمانی ناخوانده موسوم به ویروس کرونا در کشور آغاز شده به لطف خدا و کمک و دعای مردم و فعالیت دلسوزانه مسئولین با پایانی خوش، قرین گردد.

وی در ادامه، ضمن ارایه گزارش مختصر از جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا در فرمانداری دامغان و مرور اقدامات انجام شده بیان داشت: فرماندار دامغان بر تهیه ادوات و اقلام و ملزومات بهداشتی مردم و رفع کمبودها در جهت محافظت شخصی شهروندان ، و همجنین بحث محلول پاشی و ضدعفونی خیابانها و معابر و … تاکید ویژه داشتند و همانطور که میدانید مسئولیت این مهم با قرارگاه مردمی و شهرداری می باشد.

رییس شورای شهر دامغان همچنین بر این مساله که شهرداری می بایست بر همه فرآیندهای محلول‌پاشی کنترل و پایش داشته باشد و همه گروه‌ها و نیروهای مردمی و جهادی زیر نظر کمیته شهری انجام وظیفه نمایند تاکید دوباره داشت .
سپس مهندس مسلم نصرتی،شهردار دامغان ضمن تشکر از فعالیت های خودجوش مردمی و آرزوی سلامتی برای سربازان خط مقدم جبهه سلامت بیان داشت: شهرداری در اغلب حوزه ها و فعالیت‌های مربوط به مقابله با این بیماری مهلک دستی بر آتش دارد از جمله نظارت و مدیریت بر محلول پاشی ها که توسط گروههای مختلف انجام میشود و من همینجا از همه این عزیزان تشکر میکنم، تدفین متوفیان مربوط به بیماری کرونا ، نظافت خوب و بموقع شهر توسط زحمت کشان پاکان و …
ایشان ضمن بیان مسائل و مشکلات مربوط به مراسم تدفین و تغسیل متوفیان کرونا یی و ارایه توضیحات لازم در این خصوص گفت: شهرداری دامغان با جمیع امکانات و پرسنل در این قرارگاه مشغول خدمت رسانی به مردم هست و خواهد بود.

در ادامه توسط یکی از حضار پیشنهاد ایجاد کارگروه مسائل معنوی با توجه به بسته بودن محل های وعظ و خطابه مطرح گردید.

در این جلسه از روابط عمومی و مسئول خدمات شهری شهرداری خواسته شد هر روز ،زمان‌ و مکانهای محلول پاشی شده را در گروه تلگرامی ستاد خبری گزارش دهد تا مردم از آرامش خاطر بیشتری برخوردار شوند.

روند کاری مرکز توزیع ادوات بهداشتی واقع در میدان شهدا بررسی گردید و مقرر گردید اقلام موجود تکمیل گردد، همچنین در جهت کاهش قیمت ها و تاسیس مرکز توزیع شماره ۲ نیز اقدام مقتضی بعمل آید.

توسط دکتر اکبری فر نماینده اداره بهداشت و درمان و آموزش پزشکی فهرست اقلام مورد نیاز نقاهتگاه به صورت مکتوب به ریاست قرارگاه ارایه گردید .
ایشان بر این نکته تاکید کردند که بهتر است کمک خیران بصورت مالی باشد و در غیر اینصورت سفارش خریدها صرفا ازشرکت های معرفی شده وزارتخانه بهداشت و درمان انجام پذیرد تا بعدها در بحث پشتیبانی اقلام دچار مشکل نشویم و از قیمت های واقعی مطلع گردیم لذا ایشان دو کارشناس محترم اداره بهداشت را جهت مشاوره خرید تجهیزات پزشکی و معرفی برنده های شرکتی مورد تایید از جمله آی من و .. را معرفی کردند .و بر پرهیز از خرید از شرکت های متفرقه تجهیزات پزشکی تاکید کردند.

با تاکید دکتر اکبری فر و باتوجه به اعلام نیاز کادر درمانی به ملزومات بهداشتی شخصی مثل ماسک، لباس و…. مقرر شد تامین نیاز این عزیزان در اولویت قرار گیرد زیرا این بزرگواران در آستانه خطر و در زنجیره انتقال قرار دارند .
در این جلسه بر تقویت بستر فضای مجازی در اختیار قرارگاه به جهت فرهنگ سازی، آموزش عمومی، جذب کمکهای مردمی و معرفی فعالیتهای انجام شده تاکید شد.

همچنین از سوی دیگر اعضا بر چهار محور:
– اولویت بندی نیازهای شهرستان در بخش مربوط به تامین مایحتاج بهداشتی و تجهیزات بیمارستانی

– تقویت پشتیبانی مالی قرارگاه ،

– توزیع منظم محصولات و اقلام بهداشتی در یک و ترجیحا دو مرکز مشخص
-تکمیل اقلام موجود بهداشتی برای حفظ بهداشت مردم تاکید شد.

در پایان بار دیگر بر این مهم که بیماری کرونا خطرناک است و آن را باید جدی گرفت و به صرف صفر شدن آمار که ناشی از تعطیلی سه روزه آزمایشگاه بوده ، نباید دلخوش داشت و قرنطینه خانگی و کنترل مبادی شهر حتما با قوت انجام پذیرد تاکید شد .

جلسه در ساعت ۱۳ با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد بپایان رسید

توسط admin