سرخط ویژه
خانه / اخبار / پروژه ساختمان آموزشی علوم انسانی با مشارکت خیری در دانشگاه دامغان کلنگ زده شد

پروژه ساختمان آموزشی علوم انسانی با مشارکت خیری در دانشگاه دامغان کلنگ زده شد

 

8

روز پنج شنبه مورخ ۱۳-۳-۹۵ مراسم کلنگ زنی و آغاز پروژه ساختمان آموزشی علوم انسانی دانشگاه دامغان با مشارکت خیر محترم حاج علی حیدری(شوکت آبادی) و با حضور دکتر رخشانی مهر مدیرکل دفتر نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

در این مراسم دکتر عبدالعلی بصیری با اشاره به دست نوشته معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در هامش اساسنامه دانشگاه دامغان، گفت: اساسنامه این دانشگاه  تنها اساسنامه دانشگاهی است که مزین به نوشته ای از امام راحل است و آنرا یکی از دلالیل مهم تلاش و همت مدیران گذشته و حال این دانشگاه دانست.

رئیس دانشگاه دامغان کمک های مردمی و خیرخواهانه دامغانی ها را در ابتدای آغاز ساخت دانشگاه از دیگر ویژگی های این دانشگاه برشمرد و از آن به نهاد خواست مردم دامغان نام برد.

دکتر بصیری مشارکت و همکاری خیرین آموزش عالی و بنیاد خیرین حامی دانشگاه دامغان به ویژه مشارکت حاج علی حیدری را در دانشگاه دامغان مایه دلگرمی مجموعه مدیریتی دانشگاه دانست و  ابراز امیدواری کرد به همت و کوشش مدیران مجموعه و همیاری بزرگواران شاهد ایجاد پروژه های خیری دیگری در دانشگاه دامغان باشیم.

دکتر رخشانی مهر نیز در این مراسم یکی از تصمیمات مهم دولت در چند سال اخیر را جلوگیری از شروع پروژه های عمرانی جدید برشمرد و در این باره افزود: متاسفانه پروژه های عمرانی نیمه تمام بسیاری چه در مجموعه آموزش عالی و چه در دیگر بخش های دولت وجود داشته و دارد که برنامه مشخصی برای آن ها تدوین نشده است و لذا دولت بر آن شد تا زمانی که پروژه های نیمه تمام به سرانجامی نرسیده است از آغاز پروژه های جدید که موجب بار مالی برای دولت خواهد شد، جلوگیری نماید.

مدیرکل دفتر نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان سیاست های دولت در مدیریت پروژه های عمرانی نیمه ساخت و در حال تکمیل در حوزه آموزش عالی همچنین با اشاره به عدم توزیع عادلانه اعتبارات و پروژه های عمرانی در سال های گذشته، یکی از راه های برطرف کردن این عدم توزیع عادلانه را وجود کمک های خیری دانست و گفت: در سال گذشته برای اولین بار ردیف ۵۰ درصدی خیرین در بودجه وزارت به تصویب رسید و اگر امروز شاهد آغاز این پروژه هستیم به همین دلیل است.

دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم در این مراسم خیرین را حامیان دین و مذهب و اعتقادات و ارزش ها دانست و افزود: می بایست افرادی همچون حاج علی حیدری را به عنوان حامیان دین و مذهب، اعتقادات و ارزش ها و هویت ایرانی مدنظر قرار داد و دولت و جامعه در این زمینه موظف هستند با حمایت از ایشان به گسترش فرهنگ خیری به ویژه در حوزه آموزش عالی کمک نمایند.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم و رئیس اسبق دانشگاه دامغان با اشاره به کارهای ارزشمند مجموعه مدیریتی دانشگاه دامغان در سال های اخیر، از تلاش های مدیریت دانشگاه و مجموعه مدیریتی تقدیر کرد و اظهار امیدواری کرد در آینده ای نزدیک شاهد پیشرفت بیشس از پیش دانشگاه دامغان باشیم.

علی اصغر مجد فرماندار دامغان نیز در این مراسم به نقش خیرین حوزه آموزش عالی اشاره کرد و ایجاد پروژه ها و به ویژه خوابگاه های خیری به کمک خیر محترم حاج علی حیدری را یکی از برکات دانشگاه و دامغان دانست و ابراز امیدواری کرد با توجه به تخصیص اعتباراتی که در سفر اخیر ریاست محترم جمهور و هیئت دولت به استان سمنان، برای دانشگاه درنظر گرفته اند به تکمیل و راه اندازی برخی پروژه های نیمه تمام در دانشگاه کمک شود.

حاج علی حیدری(شوکت آبادی) نیز که این پروژه با مشارکت ۵۰ درصدی ایشان آغاز شده است حضور خود در دانشگاه دامغان را خدمت به دانشگاه و مردم دامغان دانست و افزود: افتخار دارم که در خدمت دانشگاه هستم و از این بابت از خداوند منان تشکر می کنم که به من این لطف را عنایت فرمود.

گفتنی است پس از مراسم کلنگ زنی از طرح های عمرانی در حال ساخت دانشگاه بازدید به عمل آمد.

bigtheme