سرخط ویژه
خانه / اخبار / نخستین پارک استاندارد بانوان استان سمنان در دامغان افتتاح شد

نخستین پارک استاندارد بانوان استان سمنان در دامغان افتتاح شد

نخستین پارک استاندارد و اختصاصی بانوان شهرستان دامغان با ظرفیت و امکانات منحصر بفرد در سطح استان سمنان با مساحت سه و نیم هکتار به همت شهرداری و شورای اسلامی دامغان با حضور استاندار سمنان و مسئولان شهرستانی افتتاح شد.

پروژه بزرگ پارک بانوان شهرستان دامغان در فضایی بالغ بر ۳٫۵ هکتار از محوطه پارک جنگلی این شهر در مدت قریب به دو سال با صرف اعتبار ۳۵ میلیارد ریالی توسط شهرداری دامغان احداث در مراسمی با حضور استاندار سمنان، نماینده مجلس، فرماندار، شهردار، اعضای شورای اسلامی، مدیران برخی دستگاه‌‌های اجرایی و جمع کثیری از مردم این شهرستان به بهره‌‌برداری رسید.

استاندار سمنان در این مراسم پارک بزرگ بانوان دامغان را در سطح استان سمنان و حتی منطقه نمونه خواند و گفت: وسعت بالا، فضای سبز مفرح، اماکن و امکانات ورزشی مختلف و فضا سازی امن و ایمن برای بانوان، شاخصه‌های این پارک استاندارد است که آن را در سطحی به مراتب بالاتر از مجموعه‌های نظیر خود قرار می‌دهد.

محمد‌رضا خباز با بیان اینکه ۴۹ درصد جمعیت بیش از ۷۰۰ هزار نفری استان سمنان را بانوان تشکیل می‌دهند و این مطلب گواهی بر اهمیت بسیار بالای اقداماتی نظیر ساخت پارک بانوان برای این جمعیت کثیر و باکرامت است، افزود: توجه مدیران به ورزش، سلامت و تفریح سالم زنان و دختران جامعه نشان از توسعه یافتگی و بالندگی اندیشه مسئولان حوزه شهری دامغان است.

وی با تأکید بر اینکه این اندیشه بلند باید در سطح استان سمنان تقویت شود و محیط‌های مفرح و مناسب بیشتری برای خواهران پیش بینی شود، خاطر نشان کرد: دو برابر شدن بودجه شهرداری دامغان در سال جاری نشان از همکاری و همیاری خوب مردم این شهرستان دارد، زیرا همدلی و همزبانی مردم و مسئولان همواره سبب رشد و رونق می‌شود.

استاندار سمنان با اشاره به پیشنهاد شهردار دامغان در زمینه احداث پارک بزرگ کوهستان در جوار سد شهید شاهچراغی از سوی شهرداری دامغان، از موافقت خود با واگذاری زمین مورد نیاز این طرح از سوی اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان دامغان خبر داد.

نماینده مردم دامغان در مجلس نیز در این مراسم با اشاره به قدمت هفت هزار ساله این شهرستان به عنوان یکی از کهن‌ترین شهرهای کشور و توانمندی‌های گسترده این دیار در حوزه‌های مختلف کشاورزی، گردشگری، صنعتی و انسانی، حرکت در مسیر اعتلای شهرستان و خدمت به مردم را یگانه سیاست امام جمعه، فرماندار، نماینده و دیگر مسئولان دامغان برشمرد.

ابوالفضل حسن‌بیگی وجود دو هزار بنای تاریخی و ۱۲۴ اثر تاریخی ثبت ملی شده شهرستان دامغان را گواهی بر فرهنگ غنی این خطه دانست و گفت: دامغان با مردمانی صبور شهر همفکری، همگرایی و کار است و همه مسئولان همچون مردم مصمم به کار و تلاش هستند.

شهردار دامغان نیز در مراسم افتتاح پارک بانوان دامغان این مجموعه بزرگ و مفرح را حاصل دو سال تلاش کلیه خادمان مردم در شهرداری و شورای اسلامی شهر دامغان عنوان و تصریح کرد: روند ساخت این پروژه در اردیبهشت‌ماه ۹۴ آغاز و در راستای عمل به وعده‌ها پس از دوسال در اردیبهشت ۹۶ شاهد افتتاح آن هستیم.

مسلم نصرتی، زمین فوتبال به مساحت ۸۸۰ مترمربع، زمین والیبال به مساحت ۳۰۲ متر مربع، زمین بدمینتون به مساحت ۳۹۰ متر مربع، پیست دوچرخه سواری ۲۵۵ متر مربع، احداث آلاچیق‌ها در مجموه ۵۵۲ متر مربع، میز‌های تنیس روی میز، انواع وسایل بازی و نرمش، محوطه همگانی به مساخت ۱۱۶۰ مترمربع، نمازخانه و سرویس بهداشتی از جمله امکانات نخستین پارک بانوان شهرستان دامغان عنوان کرد

bigtheme