حسین حاجی بگلو در گفتگو با خبرنگار مهر، بابیان اینکه محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی برای شرکت در جشنواره ملی پسته به دامغان سفر می‌کند، ابراز داشت: با توجه به موضوع خشک‌سالی و اهمیت استفاده از سامانه‌های نوین آبیاری در بخش کشاورزی در این سفر دو هزار هکتار از اراضی کشاورزی دامغان تحت آبیاری قطره‌ای قرار خواهد گرفت.

وی بابیان اینکه آغاز جشنواره چهار روزه پسته، دوازدهم شهریورماه سال جاری خواهد بود، ابراز داشت: با توجه به اینکه شهر دامغان از ظرفیت‌های مطلوب گردشگری برخوردار است لذا برای معرفی این پتانسیل ۱۰۰موسسه گردشگری نیز برای معرفی شهرستان به‌عنوان قطب گردشگری نیز حضور خواهند داشت.

معاون فرماندار دامغان بابیان اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه پسته و ایجاد صنایع تبدیلی وابسته به آن نیازمند معرفی این ظرفیت‌ها به سرمایه‌گذاران است، ابراز داشت: ۲۰ هیئت اقتصادی از سراسر کشور و پنج سفیر از کشورهای مختلف به‌منظور برقراری لینک روابط تجاری مهمان جشنواره ملی پسته دامغان خواهند بود.

حاجی بگلو بابیان اینکه به‌منظور معرفی ظرفیت‌های دامغان ۱۰۰غرفه نمایشگاهی نیز برای ارائه محصول پسته دایر خواهد بود، ابراز داشت: به‌منظور آشنایی با ظرفیت‌های تولید محصول پسته در این غرفه‌ها آخرین لوازم کشاورزی و باغداری، انواع کود، سم و بذر و قابلیت‌های گردشگری دامغان در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهد گرفت.

وی بابیان اینکه معاون بورس ایران نیز مهمان مردم دامغان خواهد بود، افزود: برای علاقه‌مندان، کارگاه‌های آموزشی نیز در خلال این جشنواره تدارک دیده‌شده است و افرادی که در این کارگاه‌ها شرکت کنند از سوی دانشگاه علمی کاربردی رسول اکرم (ص) دامغان به آن‌ها گواهی‌نامه اعطا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر دعوت از محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی برای حضور در جشنواره ملی پسته به دعوت ابوالفضل حسن بیگی نماینده مردم دامغان صورت گرفته است.

توسط admin