سرخط ویژه
خانه / اخبار / مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری سمنان: کمترین اعتراض هیئت انطباق در سال ۱۳۹۸ برای شوراهای اسلامی دامغان و شاهرود بوده است.

مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری سمنان: کمترین اعتراض هیئت انطباق در سال ۱۳۹۸ برای شوراهای اسلامی دامغان و شاهرود بوده است.

راضیه شهاب ، مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری سمنان در جلسه شورای اسلامی استان به مناسب نهم اردیبهشت (روز شوراها) :

🔸”روز شورا “روز پارلمانهای محلی و روز عینیت بخشیدن به جلوه های مشارکت مدنی است.

🔸تعداد اعضای شورای اسلامی شهرهای تابعه استان ۱۰۶ نفر است که از نظر جنسیتی ۸ درصد را زنان و ۹۲ درصد را مردان تشکیل میدهند.

🔸اعضای شوراهای شهر های استان به لحاظ وضعیت شغلی، ۳۱ درصد کارمند، ۴۳ درصد دارای شغل آزاد و ۲۶ درصد بازنشسته هستند.

🔸تحصیلات اعضای شورای اسلامی شهرهای استان ۶ درصد در مقطع دکتری و ۳۱ درصد فوق لیسانس و ۳۹ درصد لیسانس و مابقی دارای مدرک فوق دیپلم و دیپلم میباشند

🔸در سال ۱۳۹۸ تعداد مصوبات جلسات شوراهای اسلامی ۳۵۸۳ مصوبه بود که از این تعداد ۱۷ درصد مورد اعتراض اعضای هیات تطبیق قرارگرفته که این‌میزان نسبت به وضعیت سایر استانهای کشور عدد بسیار کمی است و نشان دهنده آگاهی بسیارخوب اعضای شوراهای اسلامی شهرها به قوانین و مقررات مربوطه و همچنین آگاهی کافی به شرح وظایف خودشان است ولی ما به دنبال این هستیم که این میزان کاهش بیشتری داشته وحتی یک‌مصوبه مورد اعتراض اعضای هیات تطبیق قرار نگیرد که لازمه آن برگزاری دوره های آموزشی میباشد.

🔸در راستای برگزاری دوره های آموزشی لازم است نیازهای آموزشی شوراها احصاء و با همکاری شورای استان این دوره ها برگزار شود .

🔸بیشترین اعتراضات هیات تطبیق مربوط به شهرستان گرمسار و کمترین آن مرتبط باشورای های شهرهای شاهرود و دامغان میباشد.

🔸 انتظار ما از شوراهای اسلامی شهر و شورای استان اینست که پیشنهادات مرتبط با تحقق شعار ” سال جهش تولید” را ارائه نمایند .

🔸 در راستای تحقق شعار سال ، شوراهای اسلامی نسبت به پیگیری پروژه های نیمه تمام شهرداریها همت گمارند و نسبت به فعال سازی هیات عالی سرمایه گذاری اقدام شود وکه در این راستا می طلبد از توان بخش خصوصی نهایت بهره برداری صورت گیرد .

🔸 تصویب به موقع بودجه و توزیع بودجه سالانه و حسابرسی شهرداری ها مورد توجه قرار گیرد .

🔸رعایت مقررات و قوانین وفرآیند قانونی و اخد مجوز از مبادی مربوطه مد نظر قرار گیرد .

🔸عدم دخالت اعضای شوراهای اسلامی شهرها در بکارگیری نیروها در شهرداریها عزل و نصب کارکنان شهرداریها مورد توجه قرار گیرد .

🔸 در راستای رعایت حقوق شهروندی ، زمینه اطلاع عموم مردم از مصوبات تصمیمات عملکرد بودجه و هزینه و درآمد ها در دستور کار شوراها قرار گیرد .

bigtheme