سرخط ویژه
خانه / اخبار / رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری دامغان: ویژگی پنجمین جشنواره ملی پسته دامغان، برگزاری نمایشگاه سراسری با حضور هنرمندان بین المللی است

رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری دامغان: ویژگی پنجمین جشنواره ملی پسته دامغان، برگزاری نمایشگاه سراسری با حضور هنرمندان بین المللی است

رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری دامغان:
ویژگی پنجمین جشنواره ملی پسته دامغان، برگزاری نمایشگاه سراسری با حضور هنرمندان بین المللی است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دامغان در گفتگو با خبرنگار کمیته اطلاع رسانی پنجمین جشنواره ملی پسته ایران – دامغان با اشاره به ضرورت و برکات جشنواره پسته گفت:

هدف از برگزاری کلیه جشنواره ها معرفی هر چه بهتر و بیشتر شهر و استان برگزار کننده است. در هر جشنواره جاذبه های گردشگری، صنایع دستی و آثار تاریخی شهر میزبان، بهتر معرفی می شود و گردشگران و مهمانان دور و نزدیک با آداب، رسوم و پوشش آن شهر آشنا می شوند.

معصومه داوودیان با اشاره به اهمیت و قدمت شهر دامغان افزود: گروهی از باستان شناسان با تحقیقاتی که در جنوب دامغان انجام داده اند دریافته اند که قدمت این شهر بالغ بر ۶ هزار سال است و روزگارانی در کنار دریا و جنگل قرار داشته است.

وی افزود : طبق نظر کارشناسان بعدها در اثر کم آبی ، دریا به دریاچه نمک تبدیل شده است درختان آن خشک شده، به دامنه البرز رسیده است .

رییس اداره میراث فرهنگی دامغان افزود : متاسفانه شهر باستانی دامغان به اندازه استحقاقش در ایران و دنیا معرفی نشده است.

داوودیان اظهار کرد : این شهرستان قابلیت های زیادی دارد و با برگزاری اینگونه جشنواره ها هم در سطح ملی و هم در سطح بین المللی بیشتر معرفی می شود.،در نتیجه اطلاعات خوبی از آن در اختیار همگان قرار می گیرد.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دامغان اظهار امیدواری کرد : امسال با حضور بالغ بر ۱۰۰ تاپ لیدر گردشگری ، شهر دامغان و قابلیت های فرهنگی گردشگری و اقتصادی آن بهتر معرفی گردد.

داوودیان در خصوص برنامه های اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در جشنواره ملی پسته گفت: برگزاری نمایشگاه صنایع دستی با ۱۵۰ غرفه به صورت کشوری و با حضور هنرمندان بین المللی، بازدید رایگان از آثار تاریخی دامغان،اجرای برنامه های هنری در فضای سالن و اجرای نمایش در پارک ها و مجموعه چشمه علی از برنامه های جانبی جشنواره است.

وی خاطر نشان کرد : در حال حاضر ۱۵ اقامتگاه بوم گردی در روستا ها آماده پذیرایی از گردشگران و مهمان این جشنواره می باشند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دامغان اظهار کرد : ویژگی جشنواره پنجم پسته، برگزاری نمایشگاه سراسری با حضور هنرمندان بین المللی است که در سال های قبل به صورت شهرستانی و استانی برگزار می شد.

با تشکر از آقای مجتبی مقدسی _ سایت خبری تیتر یک

bigtheme