سرخط ویژه
خانه / اخبار / دیدار اعضاء ستاد برگزاری هفتمین جشنواره پسته با امام جمعه دامغان

دیدار اعضاء ستاد برگزاری هفتمین جشنواره پسته با امام جمعه دامغان

جلسه ستاد برگزاری هفتمین جشنواره ملی پسته ایران – دامغان به دعوت دبیرخانه جشنواره و در روز سه شنبه ۲۱ مردادماه در محل دفتر امام جمعه شهرستان دامغان و با حضور اعضاء ستاد برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا رضا زارع زاده رئیس شورای اسلامی شهر و دبیر هفتمین جشنواره، به بیان گزارشی از اقدامات ستاد جشنواره از آغاز و قبل از شیوع بیماری منحوس کرونا در جلسات برگزار شده در سال گذشته در تهران و دامغان پرداخته و سپس اقدامات صورت گرفته در این ایام را نیز بیان کردند.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط بهداشتی جامعه امکان برگزاری جشنواره همچون سنوات گذشته میسر نبود، با تدبیرستاد جشنواره برنامه های امسال بصورت غیرحضوری و مجازی برگزار خواهد شد که پس از این تصمیم و جلسه با مدیرکل صدا و سیمای استان، هماهنگی های لازم درخصوص پخش برنامه افتتاحیه و اختتامیه جشنواره بصورت زنده در تاریخ های ۲۳ و ۲۴ مرداد ماه ساعت ۲۱ از شبکه های استانی و ملی صورت پذیرفت.

وی افزود: تهیه و پخش کلیپ های آموزشی و علمی و همچنین صحبت های فعالان و موثرین شهرستان در امر پسته در شبکه های مجازی از دیگر برنامه های جشنواره هفتم خواهد بود.
رضا زارع زاده با بیان اینکه امسال اولین چالش علمی پسته ایران توسط کمیته علمی و آموزشی جشنواره برگزار خواهد شد، افزود: با همکاری مرکز تحقیقات پسته دانشگاه آزاد اسلامی اولین چالش علمی پسته کشور با موضوعات مختلف علمی در رابطه با پسته برگزار و از طرح ها و ایده های خلاقانه و برتر تقدیر خواهد شد. ایجاد کارگاههای آموزشی بصورت وبینار و مجازی نیز از دیگر برنامه های کمیته علمی و آموزشی جشنواره خواهد بود.

در ادامه حجت الاسلام حسینیان امام جمعه شهرستان با عرض تبریک اعیاد گذشته و تقدیر و تشکر از زحمات و پیگیری های دبیر و اعضاء ستاد جشنواره پسته در جهت معرفی پسته دامغان در سطح ملی و بین المللی قدردانی کردند.

حسینیان در ادامه افزود: پسته دامغان باید بیش از پیش بعنوان شاخص و معرف شهرستان دامغان باشد و بعنوان اولویت بخش کشاورزی قرار گیرد. توجه به هدایت تولید پسته به سمت کیفی سازی و افزایش بهره وری باغات و استفاده از علم روز و فناوری های نو از اقدامات بسیار مناسب برای توسعه جشنواره خواهد بود. توجه به آسیب ها و آفات بخش پسته، جهت دهی به درآمدهای حاصل از پسته و هزینه آن در شهرستان و استفاده از ظرفیت درآمدزایی آن در شهرستان و اشتغال زایی و… از دیگر موارد قابل توجه جشنواره خواهد بود.

در ادامه حاضران در جلسه به بیان نقطه نظرات خود در خصوص پسته و برگزاری جشنواره پرداختند.

با ما همراه باشید:
۲۳ و ۲۴ مردادماه ساعت ۲۱ پخش زنده شبکه استانی

bigtheme