خانه / اخبار / جلسه کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی شهر دامغان با موضوع بررسی وضعیت راه اندازی بیمارستان رضایی برگزار شد

جلسه کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی شهر دامغان با موضوع بررسی وضعیت راه اندازی بیمارستان رضایی برگزار شد

به یاری حضرت حق،جلسه کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی شهر دامغان با حضور اعضا و کارشناسان بهداشت ودرمان در روز یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰ در محل شورا با موضوع بررسی چگونگی راه‌اندازی بیمارستان رضایی و وضعیت کرونا درشهرستان و راههای مقابله با گسترش آن، برگزار گردید.

این جلسه با قرائت آیاتی از قرآن کریم آغاز و سپس آقای زارع زاده رئیس شورای اسلامی شهر با بیان خیر مقدم به حاضران گزارشی از روند بیماری کرونا در شهرستان ارائه کرده و همچنین در رابطه با مصوبات جلسه مورخه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ستاد کرونای شهرستان در رابطه با آماده سازی و تجهیز بیمارستان رضایی به عنوان بیمارستان دوم شهرستان و همچنین تلاش برای اخذ مجوز بیمارستان دوم توسط رییس دانشگاه علوم پزشکی از سوی وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشکی وهمچنین وضعیت اسف بار بیماری کرونا درشهرستان مطالبی رابیان کردند.ایشان همچنین اضافه نمودند پیگیری‌های مستمر در همین زمینه توسط شورای اسلامی شهر از طریق مذاکره و مکاتبه با مقامات استانی و کشوری صورت پذیرفته است.

در ادامه حاضران در جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و درنهایت پس از بحث و تبادل نظر موارد زیر به تصویب رسید:

۱- بیمارستان رضایی به عنوان بیمارستان شماره ۲ بطور مستقل ویا درصورت وجود مشکل قانونی تحت نظر بیمارستان ولایت باحداقل پنجاه تخت به صورت شبانه روزی راه اندازی و آغاز به کار کند.

۲- طی شش ماه اخیربدلیل عدم توجه و رسیدگی به نیازهای اساسی بخش بهداشت و درمان دامغان، مسئولین استانی که به وعده های خود عمل نکردند و این امر منجر به ابتلا و سرانجام فوت تعداد زیادی از همشهریان مظلوم و بی گناه ما شد، باید پاسخگوی اعمال و اهمال کاری خود در محاکم عادله باشند. پیگیری این امر ازمجاری قانونی و تخصصی انجام خواهد شد.

۳- ساختار اداری سیستم بهداشت و درمان شهرستان باید به وضعیت اولیه خود یعنی دو بخش مجزای شبکه بهداشت و درمان و مرکز بهداشت برگردد تا همچون گذشته امور مربوط به بهداشت و درمان بطور جدی و منفک انجام گیرد.
۴- مقرر گردید با اخذ مجوز از فرمانداری توسط تشکلهای مردمی، یک تجمع آرام و اعتراض آمیز نسبت به عملکرد سخیف و ضعیف مسئولین بهداشت و درمان استان در مکانی مناسب صورت پذیرد.

۵- جلسه بعدی کمیسیون در اسرع وقت با دعوت از ریاست دانشگاه علوم پزشکی و سایر مسئولین مربوطه به منظور انعکاس مشکلات درمانی و راهکارهای کاربردی و عملیاتی کارشناسان حوزه بهداشت و درمان، برگزار گردد.

۶- نظرات کارشناسی حاضران در جلسه به امام جمعه محترم ارائه تا در جلسه با دکتر دانایی مطرح و مطالبات مردم شهرستان پیگیری شود.

۷- به دانشگاه علوم پزشکی سمنان اعلام شود، به منظور رفاه حال بیماران مراجعه کننده به بیمارستان ولایت، هرچه سریعتر مجوز راه اندازی داروخانه متعلق به دانشکده داروسازی دانشگاه آزاد اسلامی را صادر نماید.

۸- به منظور ایجاد آزمایشگاه تست کرونا توسط دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی استان همکاری و معاضدت لازم معمول دارد تا این آزمایشگاه هرچه سریعتر راه اندازی شود.

۹- مسائل فنی مربوط به استحکام بنا،کارایی و قابلیت های بهره برداری از ساختمان‌های مجموعه بیمارستان رضایی به تیم فنی و قانونی و مجوز دار شهرداری دامغان سپرده شود تا با حداقل هزینه، ضمن بررسی ساختمانهای مستحکم را مشخص و طرح استحکام بخشی ساختمانهای غیر مستحکم را تهیه و ارایه نماید.

۱۰- مسائل و مشکلات کلی و کمبودهای اساسی بهداشت و درمان شهرستان توسط تشکلهای غیردولتی عضو کمیسون تهیه و جهت پیگیری و رفع آن برای مسئولان استانی و کشوری بهداشت و درمان ارسال شود.

جلسه ساعت ۱۵با ذکر صلوات خاتمه یافت.

bigtheme