سرخط ویژه
خانه / اخبار / جلسه کمیسیون اشتغال و کارآفرینی شورای اسلامی شهر با موضوع بحث و تبادل نظر درخصوص چگونگی ایجاد گسترش تولید انرژی خورشیدی

جلسه کمیسیون اشتغال و کارآفرینی شورای اسلامی شهر با موضوع بحث و تبادل نظر درخصوص چگونگی ایجاد گسترش تولید انرژی خورشیدی

به یاری حق جلسه کمیسیون اشتغال و کارآفرینی شورای اسلامی شهر با موضوع ((بحث و تبادل نظر درخصوص چگونگی ایجاد گسترش تولید انرژی خورشیدی)) ساعت ۱۰ صبح روز پنج شنبه مورخ ۹۸/۰۷/۱۱ در محل شورای اسلامی شهر برگزار شد ، ابتدا آقای زارع زاده رئیس شورای اسلامی شهر و مسئول کمیسیون اشتغال گزارشی از اقدامات و پیگیریهای انجام شده از جلسه قبل تاکنون در خصوص ایجاد و گسترش نیروگاههای خورشیدی در مقیاس محدود و خانگی را به اطلاع حضار رسانید، سپس هر کدام از حضار محترم نیز اقدامات و پیشنهادات خود را مطرح نمودند.

آقای کشاورزیان رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشتند ما مصمم هستیم این صنعت را در بین مددجویان خود گسترش دهیم و آمادگی داریم هر کدام از مددجویان ما و یا افرادی که شرایط آنها به مثابه مددجویان می باشد ، تحت حمایت قرار دهیم تا با ایجاد نیروگاه تولید برق خورشیدی پنج کیلو واتی کمک به تولید انرژی پاک و تامین بخش اعظمی از هزینه های زندگی خود نماید. آقای اسلام پناه مسئول بسیج سازندگی سپاه و آقای مهندس بانی مسئول بسیج مهندسین نیز متذکر شدند در حال حاضر ما پانزده سهمیه وام ۴۲میلیون تومانی با سود ۴% در اختیار داریم که امکان اخذ ۱۰ سهمیه دیگربعد از جذب سهمیه ۱۵ نفر اولیه وجود دارد این وام به افراد واجد شرایط برای ایجاد نیروگاه پنج کیلو واتی پرداخت می شود آقای حسین سعیدی ریاست محترم صندوق کارآفرینی امید نیز اظهار نمودند تاکنون تعداد ۱۲ نفر متقاضی وام ایجاد نیروگاه برق خورشیدی داشته ایم که کار پرداخت وام آنها در حال انجام می باشد ما همچنان آمادگی پرداخت وام با سقف مورد نیاز برای ۲۰ نفر دیگر را داریم. آقای دکتر ترابی معاونت محترم شرکت برق و عضو شورای اسلامی شهر نیز از آمادگی شرکتهای تخصصی مرتبط برای اجرای طرح فوق در سطح شهرستان خبر دادند و همچنین اظهار نمودند شرکت توانیرو نیز آمادگی انعقاد قرارداد برای خرید برق تولیدی مراکز تولید برق با قیمت مصوب را دارد.

آقای ناظمی مشکلات پیش روی شرکت هیربودان برای ایجاد نیروگاه صنعتی برق ۱۰ مگاواتی را مطرح نمودند و اظهار داشتند متاسفانه شرکت برق منطقه ای استان قصد و نیت کمک به مراکز تولید انرژی خورشیدی شهرستان دامغان را ندارد که باید برای این موضوع و مشکل چاره ای اندیشید در پایان بعد از بیان نظرات کلیه حضار محترم تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ شد.

۱-موضوع مشکل هیربودان شرکت مقرر شد به انجمن مردمی توسعه دامغان ارجاع داده شود تا ضمن بررسی دقیق با آن مشکل ، راهکارهای خروج از این بن بست شناسایی و پیگیری لازم از سوی مسئولان عالیرتبه استانی و کشوری انجام گیرد.

۲-در مورد اطلاع رسانی و جذب افراد برای ورود به این حرفه و سرمایه گذاری در بخش تولید انرژی خورشیدی ، مقرر شد توسط شورای اسلامی شهر و شهرستان تعدادی از شوراهای روستایی و دهیاران آنها دعوت شده و در جلسه ای اهمیت و ضرورت موضوع گوشزد شود تا انشاءا… بتوانیم سهمیه های تخصیصی به شهرستان برای سال جاری را جذب نماییم.

۳-مقرر شد عین اقدام بند ۲ در خصوص جانبازان و ایثارگران عزیز و فرزندان جویای کار آنها توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران طی دو هفته آینده انجام گیرد.

۴-مقرر شدجهت هماهنگی و بهره وری از شرکت های مجری طرح نیروگاههای خورشیدی و تاکید برای استفاده از فرصتها و نیروهای بومی ، جلسه ای با حضور تمامی افراد و شرکت های دست اندرکار امر مزبور برگزار گردد.

شایان ذکر است که آقای پور معظمی رئیس محترم اداره کار ، تعاون و رفاه اجتماعی سهم دامغان از تسهیلات مشاغل خانگی برای سال ۹۸ را مبلغ ۶۳۰ میلیون تومان اعلام  نمودند که افراد داوطلب با ارائه طرحهای دارای توجیه اقتصادی می توانند از این محل تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام با بهره ۴% دریافت نمایند.

جلسه ساعت ۱۲ با ذکر صلوات خاتمه یافت.

bigtheme