هوالعزیز
گزارش کلی جلسه قرارگاه مردمی مقابله با کرونا(۴)
این جلسه درادامه جلسه مورخه ۱۲ فروردین و به منظور هم اندیشی در موضوع “احیا و تجهیز بیمارستان رضایی” و با حضور مسئولان محترم بهداشت و درمانشهر و برخی از اعضای قرارگاه مردمی برگزار شد.
از دیگر اهداف این نشست، رایزنی و مشورت با اعضا محترم “نظام صنفی معدن داران” در خصوص چگونگی مشارکت آن عزیزان در نیل به این هدف بزرگ یعنی راه‌اندازی بیمارستان رضایی به عنوان بیمارستان دوم دامغان بود.
خبرنگاران محترم گزارش مختصر جلسه را پیشتر ارائه کردند، لیکن اینجانب بعد از ذکر چند مطلب ضروری، به طور مجمل به تصمیمات جلسه اشاره خواهم کرد .
نکته اول:در جلسات قرارگاه مردمی مقابله با کرونا معمولاهمه اعضا به دلیل لزوم رعایت نکات بهداشتی حضور ندارند و این گونه جلسات به صورت صنفی، با دستور خاص و با حضور تنی چند از اعضای قرارگاه برگزار می شود و گزارش آن برای اعضا و سایر علاقه مندان اعلام می گردد. مثل جلسه با مسئولین صندوق های قرض الحسنه ،جلسه با مسئولین برخی کارخانجات برای تامین مایحتاج بهداشتی شهروندان ،جلسه با نظام صنفی معدن داران و…
نکته دوم :مسئولین قرارگاه با هماهنگی با سیستم بهداشت و درمان شهرستان، بعد از تلاش برای تامین وسایل و تجهیزات حفاظت شخصی پرسنل محترم بهداشت، درمان و کمک به راه اندازی نقاهتگاه بیماران بهبود یافته، برنامه ریزی و اجرای سیستماتیک و منظم محلول پاشی و ضدعفونی معابر و خیابان های شهر(باکمک برخی از تشکل‌های صنفی ومردمی،سپاه و بسیج ،پرسنل خدوم شهرداری و غیره)
اینک در صدد احیا و آماده سازی بیمارستان رضایی- که در حال حاضر به دلیل عدم استفاده از آن و برخی از اقدامات زمان واگذاری آن مجموعه به… وضعیت نامطلوب و غیر قابل استفاده‌ای پیدا کرده -، وضعیت کالبدی ساختمان ،دربها ،سیستم لوله کشی ،سرمایش و گرمایش… وضعیت نامناسبی دارد وتجهیزات پزشکی در حد صفر می باشد .
اگرچه کار بسیار بزرگ و پر هزینه ایست ولی در عین حال لازم و ضروری میباشد خصوصاً در این شرایط، ضرورت وجود بیمارستان دوم برای شهرستان دامغان اظهرمن الشمس شده و همگان به آن اذعان دارند.
هزینه ها هم سر به فلک کشیده که حتماً باید کمک های شایان دولتی جذب و در کنار آن خیرین ما هم پا به میدان بگذارند تا این امر به سرانجام برسد ،بطوری که در جلسه امروز هزینه نصب دستگاه سی تی اسکن قبلی بیمارستان و خرید یک دستگاه رادیوگرافی برای بیمارستان، بالغ بردوونیم میلیارد تومان اعلام شد، همینطور هزینه‌های زیادسایرتجهیزات موردنیاز … بنابراین کار آغازشده و امیدواریم بتوانیم با مساعدت دولت کریمه و حمایت ومساعدت امام جمعه محترم، نماینده فعلی و نماینده منتخب، فرماندار ،شورای شهر و دیگر مسئولین محترم وهمشهریان ارجمند این مهم را محقق سازیم .
نکته سوم :در نظر است برای عملیاتی شدن این کار بزرگ از ظرفیت دامغانیهای سایر شهرها و استانها استمداد و استفاده جوییم و تشکلی تحت عنوان ” مجمع خیرین دامغانی بهداشت و درمان ساکن در شهر ..” شکل گیرد و مساعدت های آن همشهریان ارجمند نیز جذب شود تا در کنار کمک‌های دولتی بتوانیم این کار مهم را به سامان برسانیم. لذا همین جا از کسانی که در این زمینه می توانند به ما یاری رسانند خواهشمندیم از طریق شورای اسلامی شهر با شماره تلفن۵۰۸۸ ۳۵۲۳ در خصوص معرفی افرادخیر حقیقی و حقوقی و غیره اقدام نمایند.
و اما تصمیمات و نتایج جلسه قرارگاه
۱ –جلسات آتی با صنوف مختلف، به منظور جلب مشارکت آنها برای تجهیز و راه اندازی بیمارستان رضایی ادامه داشته باشد .
۲– نظام صنفی معدن داران شهرستان در اولین فرصت ممکن به منظور فوق جلسه ای با اعضای خود برگزار نماید.
۳ –به منظور آشنایی بیشتر مسئولان استانی و جلب نظر آنها برای کمک به راه اندازی و تجهیز بیمارستان رضایی برنامه بازدید از بیمارستان هماهنگ و تدارک دیده شود.(مسئولان استانداری، دانشگاه علوم پزشکی ،سپاه استان ،اتاق بازرگانی و غیره)
۴–بااعلام لیست جدیدنیازهای شبکه بهداشت یکسری تجهیزات ضروری و مورد نیاز آن مجموعه تامین و تحویل گردد.
۵–چون هزینه نصب دستگاه سی تی اسکن و خرید و نصب دستگاه رادیوگرافی بسیار بالا می‌باشد، مقرر شد این دو موضوع توسط نماینده محترم و نماینده منتخب ازطریق مبادی دولتی پیگیری و انشالله اجرایی شود.
۶–مقرر شد پیگیری اخذمجوز راه اندازی بیمارستان رضایی نیز همانند بند ۵ عمل شود .
۷–موضوع چگونگی کمک های اتاق بازرگانی استان به سیستم بهداشت و درمان از سوی فرمانداری محترم و شورای شهر پیگیری شود.
۸–استفاده از ظرفیت خیرین دامغانی سایر شهرستان ها پیگیری و در دستور کار قرار گاه مردمی قرار گیرد. والسلام

رضا زارع زارع زاده-مسئول قرارگاه مردمی مقابله با کرونا ۹۹/۱/۱۶

توسط admin