سرخط ویژه
خانه / اخبار / جلسه ستاد برگزاری هفتمین جشنواره پسته با حضور اعضاء برگزار شد

جلسه ستاد برگزاری هفتمین جشنواره پسته با حضور اعضاء برگزار شد

به یاری حق جلسه ستاد هفتمین جشنواره ملی پسته ایران – دامغان در سال جاری در روز پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹ و به دعوت ستاد جشنواره و با حضور اعضای محترم راس ساعت ۱۰ در سالن جلسات شورای اسلامی شهر دامغان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه رضا زارع زاده دبیر جشنواره مصوبات جلسات قبل را مرور نمودند و نتایج حاصله را به اطلاع اعضاء محترم جلسه رسانیدند. در ادامه حاضرین پیرامون دستور جلسه، برنامه های افتتاحیه و اختتامیه و چگونگی اجراء آن نقطه نظرات خود را مطرح نمودند و سپس تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید.

۱- در برنامه ویدئویی تهیه شده از سوابق جشنواره، آثار باستانی دامغان، نقطه نظر و پیشنهادات مسئولین و صاحب نظران محترم در مورد جشنواره و… از روز ۹۹/۵/۲۳ در فضای مجازی پخش شود.

۲- برای افتتاحیه و اختتامیه جشنواره برنامه ویژه تدارک دیده شده به صورت زنده از شبکه سیمای استان و شبکه ملی شما و همچنین رادیو جوان پخش گردد.

۳- مقررشد کلیپ های آموزشی تهیه شده توسط جهاد کشاورزی و دانشگاه آزاد اسلامی نیز در زمان مقرر از طریق فضای مجازی پخش گردد.

۴- موضوع فعال سازی بیشتر بورس پسته و ارائه آموزش های لازم توسط اداره تعاون روستایی انجام گردد.

۵- مقررشد توسط واحد فرهنگی شهرداری مسابقات نقاشی، عکاسی، دلنوشته، خطاطی، سرودن شعر و… مرتبط با دامغان و پسته طراحی و اجراء گردد و به منتخبین هر قسمت جوایزی اهداء گردد.

۶- موضوع پیگری ثبت رسمی جشنواره به عهده میراث فرهنگی و گردشگری دامغان واگذار گردید.

۷- آیین شکرگزاری طبق سنوات قبل توسط گروه هنری مرکز فرهنگی حاج علی اکبر تقوی اجراء گردد.

۸- کارگاههای تخصصی در زمینه پسته و چالش های بیش رو پسته به صورت وبینار توسط کمیته علمی و آموزشی و دانشگاه آزاد برگزار گردد.

۹- بانک کشاورزی استان و شهرستان تسهیلات لازم برای فرآوری و صادرات پسته در اختیار متقاضیان قرار دهند.

در این جلسه موارد جزئی دیگری هم مطرح شد که ان شاءا… در جلسات بعدی به آن پرداخته خواهد شد.

جلسه در ساعت ۱۲:۳۰ با ذکر صلوات خاتمه یافت.

bigtheme