سرخط ویژه
خانه / اخبار صفحه ی اصلی / تأثیرگذاری بانوان در انتخابات دامغان چقدر است؟

تأثیرگذاری بانوان در انتخابات دامغان چقدر است؟

ارسال به دوستان

پایگاه خبری تحلیلی تیتریک شهرستان دامغان
تأثیرگذاری بانوان در انتخابات دامغان چقدر است؟
بانوان همواره در تمامی عرصه ها نقش تأثیرگذاری داشته اند و این نقش در پرشور برگزار شدن انتخابات همیشه ثابت شده است.

به گزارش خبرنگار تیتریک دامغان ؛ در همه انتخابات پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و مهم تر از آن، در پیروزی خود انقلاب اسلامی، بانوان همواره از نقش تأثیرگذار و ویژه ای برخوردار بودند و توانستند در مسیر دفاع از حقوق ملت گام های مهمی بردارند.
بانوان دامغانی همگام با دیگر بانوان کشور نیز حضور خود را در انتخابات به نمایش گذاشتند و پایبندی خود را به انقلاب، قانون اساسی، امام راحل و رهبری انقلاب با این حضور خود به اثبات رساندند.

حضور بانوان به عنوان کاندیدا در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه این شهرستان از رشد چشمگیری برخوردار بوده و بانوان دامغانی از آمار خوبی در کاندیدا شدن در انتخابات برخوردارند که در دوره های قبل و همچنین انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نقش و حضوری فعال داشتند.
از آنجا که ۴۲ هزار و ۳۷۵ نفر کل جمعیت شهرستان دامغان را بانوان تشکیل می دهند که شامل ۵۰ درصد جمعیت دامغان را می شود که جمعیت بانوان دامغانی یک هزار و ۸۸۸ نفر در دستگاه های اجرایی دولتی و آموزش و پرورش، یک هزار و ۳۴۵ نفر در واحدهای تولیدی و صنعتی، ۴۴۰ نفر در واحدهای صنفی و اصناف، ۶۳ نفر در واحد قالیبافی به صورت بیمه شده و ۱۴۰ نفر دیگر نیز به کارفرما در شهرستان مشغول به فعالیت هستند.
بقیه بانوان دامغانی به عنوان خانه دار شناخته می شوند اما در کارهای فرهنگی و مذهبی در شهرستان نقش به سزایی دارند.
۱۱۲ هیئت مذهبی بانوان در شهرستان دامغان به تعداد سه هزار و ۳۶۰ زن تحت نظر این هیئت ها به عنوان قرائت قرآنی و به صورت هفتگی فعالیت دارند.
وجود هفت تعاونی فعال بانوان، ۳۰ هیئت ورزشی با ۲۷۰ مربی خانم و دو هزار و ۵۰۰ نفر بانوی ورزشکار، ۱۲ سمن فعال، ۲۰ آموزشگاه فنی و حرفه ای با آموزش حداقل یک هزار و ۷۲۷ نفر در سال با ۱۳ مربی خانم، هفت هزار و ۲۱۲ دانش آموز، هفت هزار و ۳۸۲ دانشجوی زن از دوره کاردانی تا دکتری و ۵۴ زن استاد در هیئت های علمی دانشگاه های شهرستان از دیگر مجموعه ها و پتانسیل های موجود شهرستان دامغان در حوزه بانوان است.
در روستاها نیز در حال حاضر بانوان با شناخت از جایگاه خود در عرصه های مختلف اجتماعی و اقتصادی حاضر شده و بیش از گذشته در جامعه روستایی خودنمایی کرده اند که نیاز به مدیریت صحیح برای شناخت درست از فعالیت ها هستند.

حال سوالی که اینجا پیش می آید  ، نقش این بانوان در انتخابات شهرستان دامغان چقدر است ؟ آیا تاکنون نمایندگان قبلی ، فعلی و آینده به نیاز های آنها فکر کرده اند؟

آیا تاکنون توجه داشته اند تقریبا نیمی از آرای به آنها ، توسط بانوان بوده است؟

لطفا مادران امروز و فردا را فراموش نکنید . آنها که به یک پارک بانوان در دامغان راضی اند ، نیازمند توجه بیشتر در این شهراند.

bigtheme