سرخط ویژه
خانه / اخبار / نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور: در کلان شهر ها باید یک دولت کوچک تشکیل شود

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور: در کلان شهر ها باید یک دولت کوچک تشکیل شود

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در نشست هم اندیشی شهرداران و روئسای شوراهای شهرستان دامغان گفت : در کلان شهر ها باید یک دولت کوچک تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار تیتریک ، پروانه مافی در جریان سفر خود به دامغان در حاشیه اختتامیه جشنواره پسته با شهرداران و روئسای شوراهای شهرستان دامغان دیدار و گفتگو کرد و در این نشست عنوان کرد : کلان شهر ها را فقط شهرداری ها نمی توانند اداره کنند و باید یک دولت کوچک در کلان شهر ها تشکیل شود و شهرداران رئیس آن دولت شوند.

نایب رئیس کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور افزود : در ایران از سال ۱۳۶۴ این طرح مطرح شد و قرار بود اجرا شود ، و زارت کشور باید در حوزه فعال شود.

دکتر مافی اذعان داشت : برای جلوگیری از اصراف هایی که در شهر ها رخ می دهد ، به طور مثال شهرداری یک خیابان را آسفالت می کند بعد از آن شرکت گاز ، مخابرات یا آب و فاضلاب عملیات اجرایی دارد که موجب هرز رفتن اعتبارات می شود به همین منظور مجلس مصمم است این طرح اجراشود و سه نفر از کارشناسان شورای نگهبان در جلسات کمیسیون برای این طرح شرکت می کنند.

در پایان این هم اندیشی نماینده تهران بیان کرد : طرح درآمد های پایدار برای شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر پیش بینی شده است که این شهر ها به خودکفایی برسند.

لازم به ذکر است شهرداران و روئسای شوراهای دامغان ، دیباج ، امیریه و کلاته در جلسه حضور داشتند.

bigtheme