سرخط ویژه
خانه / اخبار / ابوالفضل حسن بیگی: شناخت مصرف جهانی و اعمال استراتژی بازار در سطح بین الملل و منطقه از اهداف اصلی جشنواره پسته است

ابوالفضل حسن بیگی: شناخت مصرف جهانی و اعمال استراتژی بازار در سطح بین الملل و منطقه از اهداف اصلی جشنواره پسته است

ابوالفضل حسن بیکی در آستانه برگزاری پنجمین جشنواره ملی ایران-دامغان گفت :

شناخت مصرف جهانی و اعمال استراتژی بازار در سطح بین الملل و منطقه از اهداف اصلی جشنواره پسته است

ابوالفضل حسن بیکی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار نشریه افق توسعه با اعلام این مطلب افزود : جشنواره پسته در قدم اول به بهره برداران پسته دامغان , محصول با ارزششان را بیشتر نمایان می سازد و انگیزه باغداران پسته کار در تولید محصول سالم و با کیفیت با برگزاری این جشنواره دو چندان می شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: در کمیته نمایشگاهی نیز بر فناوری های نو در زمینه تولید و نگهداری باغات پسته تاکید می شود که این موضوع مورد علاقه باغداران وتولید کنندگان شهرستان است چون سطح علمی باغداران دامغانی بسیار بالاتر از سایر مناطق پسته خیز ایران است و این موضوع در متوسط سطح سواد تحصیلی پسته کاران مشهود است.
حسن بیکی گفت :
مطلعم که بناست در کمیته آموزشی جشنواره پنجم از اساتید باانگیزه، با تجربه و دوستدار واقعی کشاورزان استفاده شود با این هدف که پسته کاران دامغانی آخرین دستاوردهای علمی و تجربی پسته کاری را در خلال این جشنواره در کارگاههای آموزشی فرا گیرند.خوشبختانه مسئولیت کمیته مذکور با جهادکشاورزی می باشد که خود متولی این بخش است.

حسن بیکی با اشاره به حضور برخی تجار علاقمند در جشنواره افزود: سعی شده دانش تجاری واقتصادی ملاک پسته کار افزایش یابد، بویژه دانش تجارت بین الملل وتعامل بامصرف کننده خارجی، لذا باایجاد ارزش افزوده منطقی انگیزه افزایش سطح زیرکشت همگانی را بالا خواهد برد وتجارت جهانی به رونق وآبادانی دامغان کمک فراوانی خواهد کرد.
نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی افزود :
بخشنامه وزیر انقلابی جهادکشاورزی دراین خصوص قراردادی است که اخیرا ابلاغ شده و تاکید گردیده که منحصرا تولید مد نظر نباشد بلکه استراتژی تولید با هدف بازار باید برنامه ریزی و دیده شود این راهبرد اکنون گل سرسبد بخش کشاورزی است .
اینک شاهدیم برنامه راهبردی وزارت جهاد کشاورزی طرحهای خصمانه آقای ترامپ رامختل کرده است بطوری که چندبار محرمانه اعلام کرده چون ایران در بخش کشاورزی به خودکفایی رسیده تحریمهای آمریکا کم اثرشده است, یکی از اهداف جشنواره شناخت دشمن است .
ابوالفضل حسن بیکی ادامه داد :
شناخت مصرف جهانی واعمال استراتژی بازار در سطح بین الملل و منطقه یکی دیگر از اهداف جشنواره پسته است و یقینا حضور مسئولین کشوری در این جشنواره موجب معرفی وتقویت بیشتر وحدت دامغانی ها خواهد شد .
نماینده خانه ملت در پایان ابراز امیدواری کرد که جشنواره در فضایی پر نشاط, سالم ومملو از وحدت برگزار شود.
وی تاکید کرد : همه ما باید به دنبال توسعه دامغان باشیم ، در این صورت نقشه راه جشنواره ، شفاف ،جذاب وبرای ۵۴۰هزارنفر دامغانی افتخار آفرین خواهد بود.
نماینده مردم دامغان خاطر نشان کرد: شهرستانی های مقیم خارج میتوانند به رونق کسب وکار دامغان و جذب سرمایه دار کمک شایانی کنند. وحدت، همگرایی،همدلی وهمفکری موجب آبادانی دامغان خواهد شد. همگی ما باید خود را فدای دامغان کنیم و شهرمان را برای آیندگان بسازیم و خداوند در این راه مومنین ومخلصین رایاری می دهد

bigtheme