گزارش شماره (۶) قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا دامغان

جلسه هماهنگی قرارگاه مردمی مقابله با کرونا شهرستان دامغان با حضور امام جمعه شهر دامغان در روز شنبه ۲۳ فروردین ماه در دفتر ایشان برگزار گردید.

در ابتدا جلسه توسط آقای زارع زاده رئیس قرارگاه مردمی مقابله با کرونا شهرستان دامغان گزارشی از فعالیت های قرارگاه و همچنین بررسی وضعیت درمانی شهرستان، پیگیری تجهیز و راه اندازی بیمارستان رضایی، کمبودهای بهداشتی شهرستان و همچنین مرکز فروش محصولات بهداشتی ارائه گردید.

وی همچنین از توزیع ماسک رایگان به مراکز درمانی و درمانگاهها، شهرداری، گروههای مردمی و جهادی ضدعفونی شبانه شهر، نیروی انتظامی، تاکسیرانی و اتوبوسرانی، زندان و همچنین در بسته های تهیه شده برای توزیع در بین محرومان خبر داد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین حسینیان امام جمعه محترم دامغان مواردی را درخصوص ویروس کرونا و آسیب های اقتصادی و اجتماعی آن بر همشهریان عزیز و صنوف مختلف مواردی را بیان نموده و بر کمک های اقتصادی و معیشتی به مستضعفین، اقشار آسیب پذیر و صنوف آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.

در ادامه جلسه هریک از اعضاء قرارگاه به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند.

در پایان موارد ذیل به تصویب رسید:

۱- پیرو فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) درخصوص رزمایش مواسات و کمک مومنانه به مستضعفین، اقشار آسیب پذیر و صنوف آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا با محوریت قرارگاه مردمی و سپاه شهرستان اقدام و برنامه ریزی عاجل و کامل صورت پذیرد.

۲- ایجاد بانک اطلاعاتی از مستضعفین، اقشار آسیب پذیر و صنوف آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا با محوریت قرارگاه مردمی و سپاه دامغان و کمک به آنها در قالب سبدهای معیشتی و اقتصادی

۳- معرفی شماره حساب متمرکز قرارگاه مردمی مقابله با کرونا شهرستان دامغان درخصوص کمک های نقدی همشهریان و خیرین گرامی در رابطه با رزمایش طرح مواسات و تجهیز مراکز درمانی.

۴- از آنجا که مقرر است از اقشار آسیب پذیر و آسیب دیدگان از ویروس کرونا به نوعی حمایت مالی ومعیشتی به عمل آید، لذا مقرر شد در اولین فرصت ممکن توسط اعضای قرارگاه و ادارات و موسسات مربوطه اسامی افراد واجد شرایط مساعدت، مشخص، تا براساس الویت بندی اقدامات و پیگیریهای لازم صورت پذیرد.

قرارگاه مردمی مقابله با کرونا شهرستان دامغان
۹۹/۱/۲۳

توسط admin