سرخط ویژه
خانه / اخبار / گزارش شماره (۵) قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا دامغان

گزارش شماره (۵) قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا دامغان

به نام خدا
گزارش جلسه قرارگاه مردمی مبارزه با کروناویروس دامغان (۵)
جلسه عمومی قرارگاه مردمی مبارزه با بیماری کرونا- دامغان با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسینیان امام جمعه محترم، مهندس فولادیان معاون توسعه و برنامه ریزی فرماندار، حاج رضا زارع زاده رییس قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا، مهندس نصرتی شهردار دامغان و دیگر اعضای قرارگاه سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ در سالن جلسات شهرداری دامغان برگزار شد.
در این جلسه که با هدف ارائه گزارش اقدامات انجام شده در راستای مهار بیماری کرونا و اعلام نظر اعضای کمیته مردمی تشکیل گردید ابتداحاج رضا زارع زاده رییس شورای اسلامی شهر دامغان و رییس قرارگاه، به تبیین اهم اقدامات انجام شده این قرارگاه پرداخت.
وی اهتمام واقدام در بحث تامین نیازهای اولیه بهداشتی مردم و ایجاد محل مشخص جهت توزیع مواد ضد عفونی ،دستکش و ماسک – کنترل و پایش محلول پاشی های شبانه معابر و مناطق شهر-تولید و توزیع ماسک ، برگزاری جلسات با صندوق های خیریه ، تشکیل جلسه با مسئولان بیمارستان و مرکز بهداشت جهت بررسی مشکلات و لیست نیازهای این مراکز- و همچنین اقدام جهت تهیه تجهیزات ضروری و مورد نیاز آن مجموعه، جلسات با صنوف مختلف و افراد و خیریه ها به منظور جلب مشارکت آنها برای تجهیز و راه اندازی بیمارستان و بازدید از بیمارستان رضایی ،و …بخشی از فعالیتهای انجام شده دانست.
در ادامه، حاج سید محمد حسینیان امام جمعه محترم دامغان نیز به بخشی از فعالیتهای قرارگاه مردمی اشاره کردند که بصورت خلاصه در ذیل امده است :
*-افتتاح حساب بانکی مشترک ستاد مردمی با سه امضا و کمک مردم عزیزمان و حصول ۱۲۰ میلیون تومان تا امروز
*- بازدید از بیمارستان ولایت دامغان، به منظور تقدیر و تشکر از پزشکان،پرستاران و سایر عوامل و کادر بیمارستان
*- حضور خادمان دامغانی آستان قدس و تقسیم غذای تبرکی و بسته های رضوی در محل بیمارستان ولایت
*-تشکیل کمیته سلامت معنوی و تولید و انتشار کلیپ های سه دقیقه ای از ناحیه امام جمعه شهرستان
*- ایجاد و راه اندازی کارگاههای مردمی تولید ماسک از ناحیه سپاه و موسسه ۱۴ معصوم(ع)
*- توزیع مواد ضد عفونی بین مردم بصورت رایگان
*- توزیع سبد معیشتی کالا و تقسیم بسته های حمایتی
*- ضد عفونی معابر و امکنه عمومی و گندزدایی خیابان ها با نظارت شهرداری به کمک همه گروههای جهادی و مردمی
*- تعیین ناظر بر امر غسل و کفن متوفیان از بین روحانیون.
سپس دیگر اعضای قرارگاه هریک به ارایه گزارش کار و نظرات خود پرداختند.
در نهایت این جلسه با تصویب مصوبات ذیل به کار خود پایان داد.
مصوبات جلسه مورخه ۱۹ فروردین ۹۹ قرارگاه مردمی مقابله با کرونا
۱-در خصوص فعال سازی بیمارستان رضایی همچنان با هماهنگی فرمانداری و سایردستگاههای دولتی ،پیگیری های لازم انجام گیرد و در همین ارتباط مقرر شد نامه‌ای با سه امضاء امام جمعه محترم ،نماینده منتخب و رئیس شورای اسلامی شهر خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تنظیم گردد و از ایشان تقاضای صدور مجوز برای فعال سازی بیمارستان رضایی انجام گیرد.
۲- لباس ویژه افراد غسال و حامل اجساد بیماران کرونا ئی از این پس توسط قرارگاه مردمی به صورت رایگان تهیه و در اختیار شهرداری قرار داده شود تا بدین سان بار مالی خانواده های گرفتار و معزا کاسته شود.
۳-در خصوص کمک به اقشار آسیب پذیر مقرر شد در بخش بازاریان، اتاق اصناف شهرستان گروه مددکاری تشکیل دهد و افراد آسیب پذیر از قشر بازار را شناسایی تا در جلسه‌ای با حضور افراد خیر و اعضای قرارگاه در خصوص چگونگی مساعدت به آنها تصمیم‌گیری شود.
۴-سرکار خانم مریم مقبلی مسئول کمیته اطلاع رسانی قرارگاه به عنوان سخنگوی قرارگاه انتخاب شدند تا برابر شرح وظیفه، اطلاعات و اخبار قرارگاه را به اطلاع عموم برسانند .
۵-در ادامه جلب و جذب کمکهای خیرین با اصناف و مجامع خیرین، جلسات توجیهی منعقد و نسبت به اهداف مورد نظر در بخش بهداشت و درمان شهرستان توجیه تا در صورت امکان مساعدت ممکن معمول دارند.
۶-در مورد کارگران روزمزد و آسیب ‌پذیر مقرر شده از سوی مبادی ذیربط پیگیری لازم انجام گرفته و در صورت امکان پک های بهداشتی و معیشتی رایگان در اختیار آنها قرار گیرد.
۷ -کمیته سلامت معنوی برای ایام باقیمانده ماه شعبان و ایام و لیالی ماه مبارک رمضان برنامه های معنوی و آموزشی مناسبی فراهم نماید و از طریق فضای مجازی در اختیار همشهریان محترم قرار دهد.
۸-ماسک های بهداشتی تهیه شده در کارگاه های خانگی و شهرستان در محل عرضه محصولات قرارگاه در میدان شهدا عرضه شوند.
۹- تخصیص بودجه دانشگاه پزشکی استان سمنان و میزان اختصاص آن به شهرستان دامغان،پی گیری شود.
۱۰- برنامه ریزی جهت پخش ادعیه و سرود توسط خودروهای مخصوص در نیمه شعبان با همکاری هیات مذهبی انجام شود. والسلام

۱۳۹۹/۰۱/۱۹

bigtheme