سرخط ویژه
خانه / اخبار / گزارش شماره (۲) قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا دامغان

گزارش شماره (۲) قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا دامغان

۱–با پیگیری و درخواست مسئولین قرارگاه، برخی مراکز تجمع مردمی که می‌توانست باانتقال ویروس کرونافاجعه آفرین باشد ،همچون مراکزی چون: فردوس رضا، بکیر بن اعین، امامزادگان سطح شهر و … تعطیل و بسته شد.

۲—پیگیری و تهیه و توزیع مقادیر زیادی دستکش، مایع ضدعفونی کننده،ماسک و غیر در سطح شهر به منظور تقویت حفاظت شخصی همشهریان عزیز که هم اکنون محل عرضه محصولات بهداشتی در میدان شهدا (دفتر قرارگاه )دایر و فعال می باشد،

۳— تهیه پارچه و دوخت حدود ۱۵۰ دست لباس مخصوص حفاظت شخصی پرسنل محترم بیمارستان که به مرور تحویل بیمارستان ولایت می‌شود، از جمله هنگام تحویل سال که اولین محموله تحویل مسئولان بیمارستان شد .

۴–برگزاری مراسم ویژه سال تحویل در بیمارستان ولایت و اهدای بسته های فرهنگی و بهداشتی به پزشکان و پرستاران بیمارستان ولایت دامغان همزمان با آغاز سال نو، به همت و با حضور مسئولین قرارگاه مردمی مقابله با کرونا ویروس شهرستان دامغان و گردان پیاده بسیج حضرت امام روح الله شهرستان دامغان به منظور قدردانی از مدافعان سلامت به ویژه پزشکان و پرستاران و کادر درمانی بیش از ۹۰ بسته فرهنگی و بهداشتی شامل مواد ضدعفونی کننده ماسک دستکش یک جلد کلام الله مجید به خاک تربت عبدالله الحسین اهدا شد. همچنین پرچم متبرک به ضریح حضرت علی علیه السلام هم در بیمارستان زینت افزای مراسم تحویل سال نو بود.

۵ —کمک به راه اندازی و تجهیز مرکز نقاهتگاه بیماران بهبود یافته- در حدی که مسئولین ذیربط از قرارگاه درخواست نموده بودند –
(صرفا در مورد کپسول هوا که یکی از تقاضاها بود با توجه به عدم وجود آن برای ابتیاع ، تقاضا ی عمومی کردیم و همچنان تقاضا داریم)
از همشهریان عزیزی که احیاناً این وسیله را در اختیار دارند به طور امانت با آقای الیاسیان با شماره تلفن ۰۹۱۹۳۳۳۵۹۴۳ تماس گرفته و هماهنگ فرمایند. و یا به دفتر پایگاه مردمی در میدان شهدا تحویل داده و رسید دریافت نمایند .

۶ –تماس و برگزاری جلسه با خیرین محترم برای تامین نیازهای سیستم بهداشت و درمان شهرستان که نتیجه آن تامین مواد ضدعفونی کننده ،دستکش ،ماسک و دیگر اقلام بهداشتی در سطح شهر می باشد در حالی که این اقلام قبلاً در شهر نایاب وکم بودند .

۷—خرید و تحویل بیش از ۱۰ دستگاه تب سنج و اکسیژن سنج به بیمارستان ولایت و شبکه بهداشت با کمک و حمایت خیرین محترم .

۸ —کمک به رفع مشکلات مراکز تولید کننده ماسک ،مواد ضدعفونی کننده، دوخت لباس ویژه پرسنل بیمارستان و غیره در حد مقدورات که الحمدالله این مراکز هم اکنون مشغول فعالیت می باشند .

۹ —محلول پاشی و ضدعفونی خیابانها و معابر شهری با همت کمیته خدمات شهری و ضدعفونی شهری ستاد مبارزه با کرونا شهرستان با مسئولیت شهردار محترم.

با تشکر از همراهی شما، ادامه فعالیت ها در نوشتار دیگر خواهد آمد واما این که علی رغم اقدامات انجام شده چرا آمار مبتلایان به کرونا همچنان رو به تزاید است فقط به دو مورد آن بعنوان نمونه اشاره می کنیم ، دیگر خود بخوانید حدیث مفصل از این مجمل .

درب های فردوس رضابه منظور جلوگیری از ورود افراد و تجمع آنها بسته می‌شود، روزنه های احتمالی برای ورود افراد جوشکاری یا با مصالح ساختمانی مسدود می شوند، چند مامور در اطراف درب ها و دیوارها به حراست و نگهبانی گمارده می‌شوند …
عصر پنجشنبه ملاحظه می‌شود بالای مزار عده ای از اموات، تعدادی از مردمان نشسته و طلب مغفرت می کنند!!!ا
براستی ین ها از کجا وارد شده اند ؟!مگر ورودیهای به محوطه فردوس رضا( برای حفظ جان خودشان )بسته نشده؟!؟مگر نگهبانان از آنها خواهش نکرده اندبرای سلامتی خودوخانوادشان واردنشوند؟! و سوالات دیگر؟؟!! کسی پاسخگو نیست!!!
البته ورود یافتگان به محوطه این نوع اقدامات را مسخره می دانند و عبور از دیوار را حق خود ونوعی زرنگی می پندارند!!!!
کسانی که فقط مسئولین را به کم کاری متهم می‌کنند کمی تأمل و انصاف به خرج دهند .

مراکز تجاری غالبا بسته می‌شوند ،خیابان‌های اصلی شهر در زمان تراکم تردد بسته میشوند، بنرهای هشداردهنده زیادی در سطح شهر نصب می گردند ،فضای مجازی ،تلویزیون، رادیو، بلندگوهای سیار در سطح شهر فریاد بر می آورند که مردم “در خانه بمانید” و حتی آواز ” کرونا با کسی شوخی ندارد” مرزها را در می نوردد ، ولی آنگاه نتیجه را دیدید و دیدیم
که چگونه خیابان ها وبازار محل تردد و تجمع افراد بودند؟! آیا این ها همه نتیجه کم‌کاری و غفلت مسئولین است یا بی توجهی و غفلت برخی از شهروندان ؟؟؟!!!

با آرزوی سلامتی و بهروز ی شما

۹۹/۱/۲

ستاد خبری قرارگاه مردمی مبارزه با کروناویروس- دامغان

bigtheme