سرخط ویژه
خانه / اخبار / کمبود آب مهمترین مشکل فعالان بخش کشاورزی دامغان است

کمبود آب مهمترین مشکل فعالان بخش کشاورزی دامغان است

امام جمعه دامغان با اشاره به خشکسالی‌های اخیر و کمبود منابع آبی در استان سمنان گفت: کمبود آب مهمترین مشکل فعالان بخش کشاورزی است و دولت برای اجرای طرح‌های تغییر الگوی کشت به کشاورزان تسهیلات اعطا کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دامغان، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینیان در آئین افتتاحیه پنجمین جشنواره ملی پسته ایران -دامغان اظهار اشت: جشنواره پسته آئینه توانمندیهای کشاورزی و معدنی، فرهنگ و تاریخ هفت هزارساله و گردشگری این شهرستان را نشان می‌دهد.

وی تولید مرغوب ترین نوع پسته، صنایع فراوری، سردخانه و فراهم شدن شرایط عرضه پسته دامغان در بورس را از جمله توانمندی‌های شهرستان در این عرصه عنوان کرد و اظهار داشت: بی‌تردید سرمایه گذاری در تولید فرآوری و عرضه پسته دامغان می‌تواند برای همه سرمایه گذاران جذاب و سود آور باشد.

امام جمعه دامغان جشنواره‌های پسته را زمینه بسیار مناسبی برای آشنایی باغداران و تولید کنندگان این محصول ارزشمند با علوم و ادوات بروز و مدرن دانست و افزود: ۲۰۰ غرفه نمایشگاه جانبی پنجمین جشنواره پسته دامغان علاوه برپذیرایی از میهمانان دیگر استان‌ها بهترین معرف توانمندی‌های این شهرستان در بخش‌های مختلف است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینیان کمبود آب و به ویژه خشکسالی‌های اخیر را مهمترین مشکل فعالان بخش کشاورزی و تولید پسته به عنوان طلای سبز در دامغان عنوان و خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری دولت و نهادهای ذیربط در زمینه ارائه تسهیلات و تشویق‌های لازم در زمینه تغییر الگوی کشت و آبیاری تحت فشار و البته اجرای طرح‌هایی همچون انتقال آب به استان سمنان می‌تواند در این زمینه راه گشا باشد.

وی جشنواره پسته را فرصتی برای معرفی توانمندی‌های گسترده شهرستان دامغان و مردم خونگرم، میهمان نواز و پرتلاش این شهرستان برشمرد و تصریح کرد: صدها اثر تاریخی، طبیعت چهار فصل، معادن متعدد سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، خاک حاصلخیز در زمینه پسته، زعفران، گل محمدی و دیگر محصولات ارزشمند از دیگر جاذبه‌های این شهرستان در زمینه سرمایه گذاری است.

bigtheme