سرخط ویژه
خانه / دسته‌بندی نشده / کاندیداها باید اخلاق انتخاباتی و منشور اخلاقی را رعایت کنند

کاندیداها باید اخلاق انتخاباتی و منشور اخلاقی را رعایت کنند

اخلاق انتخاباتی و منشور اخلاقی از سوی کاندیداها باید رعایت شود انتخابات باید رقابتی باشد و بعضی ها دوست دارند که با بیان برخی اظهارات فضا را برای عدم مشارکت مردم در پای صندوقهای رأی فراهم کنند درباره انتخابات بعد از سه دهه از تشکیل جمهوری اسلامی بسیار گفته اند و نوشته اند و دراین سالها نیز نظام انتخابات فضای پرفراز و نشیبی را سپری کرده است. بنیان گذار انقلاب اسلامی(ره) با بیان دو گزاره سیمای تحلیلی محتوای انتخابات را تثبیت کرده است گزینه اول : میزان رأی مردم و گزاره دوم مجلس در مجلس می خواهیم که در برابر اختلافهای میلیاردی ، فقر ، فساد و تبعیض و… سکوت نکند.

رأس همه امور می باشد در تدوین قانون اساسی نیز این دو گزاره دیده شده است و قانون اساسی در تبیین جمهوری اسلامی ایران با پایه های حقوقی آن را به آرای مردم استوار کرده است و چرخش قدرت و مسئولیت از طریق آراء عمومی مردم در انتخابات میسر می گردد و جایگاه اصل انتخابات را باور دارند. رأی مردم حق الناس است که هم تکلیف شرعی و هم باور ملی است تا مردم سالاری در پذیرش حکومت استمرار داشته باشد . انقلاب اسلامی پیروز شد تا بساط دیکتاتوری در کشور برای همیشه برچیده شود تدوام این مسیر ازطریق انجام انتخابات آن هم بصورت سالم و شفاف امکان پذیر می گردد.

همانطور که بارها گفته ام مردم در انتخابات آزادند و احتیاج به قیم ندارند و هیچ فریاد یا گروه و یا دسته ای حق تحمیل فرد یا افرادی را به مردم ندارند جامعه اسلامی ایران که با درایت و رشد سیاسی خود جمهوری اسلامی و ارزشهای والای آن در حاکمیت قوانین خدا را پذیرفته ان و به این بیعت وپیمان بزرگ وفادارمانده اند، مسلم قدرت تشخیص و انتخاب کاندیدای اصلح را دارند. البته مشورت در کارها از دستورات اسلامی است مردم با متعهدین و معتمدین خویش مشورت نمایند و افراد و گروهها در حد تذکرات قبلی در حوزه خود می توانند کاندیدا را معرفی نمایند. ما مجلسی می خواهیم که در برابراختلاسهای میلیاردی ، فقر، فساد ، تبعیض و… سکوت نکند نامزدها وعده های غیرعملی ندهند و شعارهای غیرقانونی ندهند دشمنان می خواهند در انتخابات نفوذ کنند .

مجلس ریل گذار حرکت دولت است اگر مجلس دنبال رفاه مردم ، عدالت و گشایش اقتصادی پیشرفت علم و فناوری و عزت و استقلال باشد ریل گذاری به سمت این اهداف خواهد بود و اگر خدای ناکرده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ، مرعوب غرب و آمریکا باشد دنبال حاکمیت جریان اشرافی باشد این ممکت را بدبخت خواهند کرد و مردم باید دقت کنند کسانی که حتی نظام را قبول ندارند درانتخابات شرکت کنند و رأی بدهند اما دقت داشته باشندکسی را که نظام را قبول ندارد نه به مجلس شورای اسلامی و نه مجلس خبرگان رهبری راه ندهند و به آنها رأی ندهند .

امید دارم در پایان سالی که بنا به دستور کار حضرت معظم له بنام سال همدلی و همزبانی نامیده شده است ثمره انجام این انتخابات سالم و پرشور در روز هفتم اسفند ماه منجر به تشکیل مجلس کارآمد و توانمند  در عرصه های مختلف تبدیل شود تا بازوی قدرتمند دولت تدبیر و امید در تصمیم گیری های قانونی کشور گردد تا شیرینی این حلاوت منجر شود. زیر سایه حضرت معظم له ، مردم دقت کنندکسی که نظام را قبول ندارد به مجلس خبرگان رهبری راه ندهند.

bigtheme