سرخط ویژه
خانه / دسته‌بندی نشده / پایگاه سلامت مهر در مسکن مهر دامغان رونمایی شد

پایگاه سلامت مهر در مسکن مهر دامغان رونمایی شد

پایگاه سلامت مهر در مسکن مهر دامغان با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری سمنان ، معاون بهداشتی و ریاست دانشگاه علوم پزشکی سمنان، نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین کار خود را آغاز کرد.

در این مراسم دکتر مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: اولین اقدام دولت تدبیر و امید تحول در حوزه درمان و سلامت بود که به حمدلله امروز پیشرفت فوق العاده ای در این بخش قابل مشاهده می باشد.دکتر شادنوش با اشاره به احداث پایگاه سلامت مهر در دامغان تصریح کرد: صبح امروز رونمایی از اجرای برنامه نظام مراقبت های اولیه بهداشتی در شهرستان دامغان و به طور همزمان در سراسر پایگاه های کشور در حال برگزاری است .وی افزود : در استان سمنان تعداد ۶ واحد مرکز بهداشت شهرستان ، ۲۴ واحد مرکز بهداشت شهری ، ۷۲ خانه بهداشت ، ۱۴ پایگاه سلامت ، ۱۰ مرکز بهداشت درمان روستایی در حال فعالیت هستند که در مجموع ۱۰۰ درصد مردم تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان می باشند.رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان به اصل پیشگیری اشاره و تصریح کرد : تحولی که امروزه نیاز به گسترش دارد هزینه در بحث پیشگیری و سلامت و ساختارهای اجتماعی است که باید به طور جدی پیگیری شود .

دکتر عبدالرحمن رستمیان نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان گفت: خودمراقبتی و مراقبت دو اصل مهم و از طبقات بهداشتی است که پایگاه های سلامت وظیفه بسیار مهمی را در این امرایفا می کنند.

وی به سیاست های به جای دولت در امر سلامت و درمان اشاره کرد و گفت: بهترین صورت از بهداشت و درمان در دو سال اخیر صورت گرفته است که در حال حاضر با سیاست های صورت گرفته همه مردم دفترچه بیمه درمانی دارند .

نماینده مردم دامغان در مجلس تصریح کرد: امروزه نگاه ویژه و آینده نگرانه ای به امر بهداشت می شود که ۳۰% از بودجه سال آینده در حوزه بهداشت در نظر گرفته شده است که این هزینه ثروت سلامتی را به جامعه اضافه می کند.

میرزایی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری سمنان در پایان خاطر نشان کرد : امید به زندگی و نشاط اجتماعی دو مولفه کشورهای توسعه یافته می باشد که توسعه سلامت یکی از رویکردهای این امر می باشد و اگر این رویکرد تقویت گردد کشور به سمت توسعه یافتگی حرکت خواهد نمود.

لازم به ذکر است منطقه مسکن مهر دامغان بیش از ۳ هزار  نفر جمعیت دارد که زیرپوشش این پایگاه قرار می‌گیرند ودر این مرکز خدمات بهداشت خانواده، مامایی و کنترل بیماری‌ها برای همه افراد از جمله سالمندان، زنان باردار، کودکان و نوزادان ارائه خواهد شد.

528

bigtheme