سرخط ویژه
خانه / اخبار / پایان جشنواره ملی پسته ایران در دامغان

پایان جشنواره ملی پسته ایران در دامغان

پایان جشنواره ملی پسته در دامغان

پنجمین جشنواره ملی پسته ایران با معرفی پنج پسته کار برتر و تامین ضمانت نامه سازمان بورس برای تجارت این محصول در دامغان پایان یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در پایان این جشنواره پنج روزه ، تندیس پسته طلایی به پنج باغدار اهدا ، سالن بورس پسته راه اندازی و ضمانت نامه ۴۰۰ میلیارد ریالی سازمان بورس، برای تجارت این محصول تامین شد.

ابوالفضل حسن بیکی نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی هم گفت: در سفر وزیر جهاد کشاورزی به شهرستان دامغان، آقای حجتی با تامین اعتبار ساخت هزار هکتار گلخانه در این شهرستان موافقت کرد.
وی با تاکید بر لزوم تبدیل سامانه آبیاری باغ ها افزود: امسال ۷۰ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای ۷۰۰ هکتار سامانه آبیاری نوین، به باغداران پرداخت شده است.

پروانه مافی نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی  هم تاکید کرد : با افزایش کیفیت و رونق صادرات پسته، این محصول می تواند جایگزین نفت در درآمد زایی کشور شود.

برگزاری کارگاه های آموزشی با هدف آشنایی باغداران وکشاورزان با جدیدترین اصول باغداری ، برپایی نمایشگاه و فروش کالاهای ایرانی و سوغات  استان ها، انعقاد قراردادهای اقتصادی و تبادل فرهنگی و کشاورزی و افزایش خرید و فروش پسته دامغان در بورس از مهمترین دستاوردهای این جشنواره بود.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

bigtheme