سرخط ویژه
خانه / اخبار / نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس خبر داد: اختصاص بودجه ۲۰ میلیارد تومانی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس خبر داد: اختصاص بودجه ۲۰ میلیارد تومانی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی از اختصاص ۲۰ میلیارد تومان بودجه برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم توسعه خبر داد.
به گزارش خبرنگار تیتریک، پروانه مافی رییس فراکسیون خانواده مجلس شورای اسلامی در اختتامیه پنجمین جشنواره ملی پسته دامغان با اشاره به اینکه تصمیمات خوبی در فراکسیون زنان و خانواده مجلس در حوزه زنان گرفته شده است، گفت: کاهش ساعت کار بانوان کارمند دولت و فعال شدن ستاد ملی زنان از مصوبه های شورای عالی انقلاب فرهنگی یکی از فعالیت های این فرا کسیون است.
مافی در ادامه افزود: در برنامه ششم توسعه مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال بودجه برای توانمند سازی زنان سرپرست خانوار از سوی نهاد ریاست جمهوری اختصاص داده شده است.
وی با بیان اینکه در حوزه زنان مجلس، بحث پشتیبانی و حمایت ویژه از تسهیل ازدواج مطرح شد، اظهار کرد: در این راستا وام ازدواج در کمتر از ۳ سال از ۳۰ میلیون به ۱۵۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرد.
نماینده تهران در مجلس تصریح کرد: در بحث ورزش همگانی بانوان از سهم ۲۵ درصد از ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده کشور به میزان ۱۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.
مافی با اشاره به اینکه در حوزه حمایت از خانواده زندانیان و زندانیان مهریه نیز اقداماتی انجام شده است؛ گفت: ستاد دیه در سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ زندانی را آزاد کرد اما در سال جدید ۴ هزار نفر راهی زندان ها شدند که باید در این حوزه راه حل اساسی ارائه شود.
رییس فراکسیون خانواده مجلس در خاتمه خاطرنشان کرد: ماده ۱۰۲ برنامه ششم قانون اساسی در سیاست های کلی زمینه های الگو سازی شاخص های ایرانی اسلامی و کاهش سن ازدواج تا ۱۰ درصد اجرا شود.
bigtheme