خانه / اخبار / شهرداردامغان مطرح کرد پروژه باغ ایرانی ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد

شهرداردامغان مطرح کرد پروژه باغ ایرانی ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد

شهردار دامغان در مصاحبه با خبرنگار کندوی البرز بیان کرد؛ پروژه باغ ایرانی به عنوان پنجمین باغ ایرانی در کشور بشمار میرود که تاکنون بیش از۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

🔻مسلم نصرتی افزود: باغ ایرانی دامغان در ضلع شمال شرق پارک دانشجو و با مشارکت خیر دامغانی حاج علی اکبر کیان‌پور به مساحت ۱۸.۵ هکتار در دو فاز احداث می شود .

🔻وی با بیان اینکه فاز اول این طرح قراراست تا دهه فجر ۹۹ به بهره‌برداری برسد ادامه داد: احداث میدان مفاخر دامغان ، ساختمان و بنای یک کوشک مطابق با معماری باغ‌های ایرانی و ایجاد یک مسیر پیاده‌روی مفرح و… از
جمله بخش‌های این پروژه است.

🔻همچنین شهردار دامغان گفت: تلاش می‌کنیم که این پروژه شهری بصورت کلی در مدت زمان مناسبی آماده بهره‌برداری شود تا شهروندان از آن بهره‌مند شوند.

🔻نصرتی از منوچهری دامغانی به عنوان یکی از شاخص‌ترین مفاخر و شاعران دامغان و ایران نام برد و ادامه داد: در میدان مفاخر این باغ، مجسمه منوچهری دامغانی نصب و تندیس دیگر مفاخر شهرستان بر گرداگرد آن نصب می‌‌شود.

🔻شهردار دامغان افزود: طراحی بنای یادمان و مجسمه منوچهری دامغانی شاعر قرن پنجم هجری نیز که به دست استاد محمود فرشچیان انجام شده توسط یکی از هنرمندان دامغانی در حال ساخت است که در مراحل پایانی قرار دارد.
شهردار دامغان تصریح کرد: نصب این تندیس می‌تواند بیش از پیش به معرفی این شاعر پرآوازه دامغانی و آشنایی بیشتر شهروندان و هم‌وطنان با مفاخر ادبی این دیار کمک کند.

bigtheme