سرخط ویژه
خانه / اخبار / سومین جلسه قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا ویروس شهرستان دامغان

سومین جلسه قرارگاه مردمی مبارزه با کرونا ویروس شهرستان دامغان

هوالحکیم

سومین جلسه قرارگاه مردمی مقابله با کرونا ویروس- دامغان امروز چهارشنبه ۲۸ اسفند ، راس ساعت ۱۰/۳۰ در محل شورای شهر دامغان با حضور رئیس قرارگاه، شهردار دامغان، معاونت دارویی مرکز بهداشت و دیگر اعضای قرارگاه برگزار گردید.
در ابتدای جلسه رضا زارع زاده به تشریح فعالیت‌های انجام شده و بررسی کمبودهای موجود پرداخت. در این جلسه مصوب گردید:

– همه اکیپ‌ها و تیم های مردمی معین شهرداری در امر سمپاشی و گندزدایی میبایست بصورت هماهنگ عمل کرده و تحت نظارت معاونت شهری شهرداری دامغان فعالیت نمایند ، این عزیزان میبایست صاحب کارت و لباس مخصوص باشند.

-توسط دکتر اکبری فر اعلام گردید تمامی داروخانه ها، بیمارستان ها و مراکز درمانی مواد ضد عفونی کننده مازاد بر نیاز در اختیار دارند که این محلول با قیمت تمام شده ۲۳/۵۰۰ در اختیار مصرف کننده قرار میگیرد

– مقرر گردید آقای فولادیان معاون فرماندار دستکش های هدیه شده از کشور چین – سهمیه استان سمنان- و سهمیه دامغان را در این پروسه پیگیری نمایند.

-جهت رفاه حال مردم و تهیه اقلام بهداشتی و دارویی ۵ داروخانه کتبا اعلام آمادگی کردند تا به چرخه داروخانه شبانه روزی دامغان ملحق شوند .

-شناسایی مراکزی که دارای دستگاه اتو کلاو هستند تا بصورت امانی جهت استریل ماسک های دوخته شده مورد استفاده قرار بگیرد

-راه اندازی فروشگاه متمرکز فروش اقلام بهداشتی، ماسک ، مواد ضدعفونی در محل سابق بانک ملی واقع در میدان شهدا که در حال آماده سازی می باشد.

مقرر گردید با همکاری موسسه ۱۴ معصوم (ع) مواد غذایی جهت طبخ غذا جهت نقاهتگاه در اختیار قرار بگیرد

-اعلام شماره کارت سه امضا مشترک قرارگاه مردمی
۵۸۹۲۱۰۱۲۷۴۰۲۰۹۵۳
و تهیه پوستر و بنر. و قرار گرفتن در فضای مجازی

-لازم به ذکر است که اعضای قرارگاه جزو نخستین کسانی بودند که به این صندوق مبالغی واریز کردند

– کانون بازنشستگان آموزش و پرورش اعلام کرد تاکنون ۲۵ میلیون کمک به مجمع خیرین بیمارستان ولایت واریز شده است و اعلام آمادگی کردند در صورت لزوم دو مرکز خوابگاهی مجهز در اختیار کانون بازنشستگان جهت استقرار افرادی که دوران نقاهت را سپری می‌کنند قرار داده شود

– مرکز خیریه و نیکوکاری رزمندگان اسلام اعلام کرد که این مجموعه تا الان ۲۵ میلیون در بخش بهداشت کمک کرده است و همچنین جهت کمک به حساب مشترک اعلامی قرارگاه توسط خیرین زیر مجموعه اعلام آمادگی کرد.

– مقرر گردید جهت بازتاب گسترده و نظام مند اخبار قرارگاه مردمی ، از ظرفیت گروه تلگرامی پویش مردمی بعنوان ستاد خبری استفاده شود.

-تصویب اجرای طرح ۱۰۰۰۰ خیر دامغانی جهت مشارکت مردم در مقابله با بیماری کرونا ویروس

جلسه در ساعت ۱۲/۳۰ با ذکر صلوات خاتمه یافت

قرارگاه مردمی مقابله با کرونا ویروس شهرستان دامغان

bigtheme