خانه / اخبار / رئیس شورای اسلامی شهر دامغان: برای ایجاد بیمارستان دوم دامغان اقدام شود/ضرورت عمل به وعده‌ها

رئیس شورای اسلامی شهر دامغان: برای ایجاد بیمارستان دوم دامغان اقدام شود/ضرورت عمل به وعده‌ها

دامغان- رئیس شورای اسلامی شهر دامغان خواستار پیگیری ساخت دومین بیمارستان بزرگ در این شهر شد و گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان به وعده‌های خود عمل کند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا زارع زاده شامگاه یکشنبه در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان شورای اسلامی شهر دامغان به میزبانی سالن جلسات شورای شهر، با اشاره به بالا بودن آمار بیماران کرونایی در این شهرستان گفت: ضرورت دارد تا این بیماران از دیگران جدا شوند همچنین رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان باید به مطالبه به حق مردم دامغان توجه و نسبت به راه اندازی بیمارستان دوم هرچه سریع‌تر اقدام کند.

وی افزود: طی واقعیت‌های امکان ناپذیر در مورد بیماران کرونایی در دامغان و خطرناک بودن بخش‌های مختلف بیمارستان ولایت شامل سی تی اسکن، دیالیز و … راه اندازی بیمارستان سابق برادران رضایی دامغان و جدا سازی بیماران عادی از کرونایی نیاز اساسی مردم شهرستان است که دانشگاه علوم پزشکی سمنان باید به این نیاز مردم پاسخ دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر دامغان اضافه کرد: وضعیت شیوع بیماری کرونا در دامغان از حالت قرمز عبور کرده و بسیار خطرناک و غیر قابل تحمل گشته به طوری که وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مصاحبه اخیر تلویزیونی خود دامغان را در زمره پنج شهرستان پرخطر کشور اعلام کرده است.

زارع زاده با بیان اینکه تا چه زمان باید منتظر وعده‌های امروز و فردای مسئولان حوزه بهداشت و درمان استان سمنان باشیم و بیماری بی رحم کرونا از مردم دامغان قربانی بگیرد، ابراز کرد: تنها بیمارستان شهرستان (بیمارستان ولایت) محل رجوع، بستری و درمان تمامی بیماران اعم از عادی، سالک و کرونایی است و این امر آن مرکز را به محل خطر برای گسترش و شیوع بیماری مبدل ساخته است.

bigtheme