دیدار اعضای شورای مرکزی جبهه ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان دامغان با رضا زارع زاده رئیس شورای اسلامی شهر دامغان راس ساعت ۱۱ روز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر برگزار گردید.

جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز و سپس آقای امانی مسئول شورای مرکزی جبهه ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی شهرستان دامغان با ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه، به بیان مطالبی درخصوص وظایف این جبهه و همچنین اهداف و برنامه های پیشرو ( اعلام همکاری های سازنده و پیش برنده جبهه ائتلاف با شورای شهر، تشکیل کمیته علمی – عمرانی مشترک در حوزه بهداشت و درمان ) آن مطالبی را ارائه نمودند.

سپس هر یک از حاضران در جلسه به بیان دیدگاها و نظرات خود درخصوص بحران شیوع کرونا، اقدامات قرارگاه مردمی مقابله با کرونا، وضعیت بهداشت و درمان، مسائل عمرانی در رابطه با تجهیز و راه اندازی بیمارستان دوم شهر و … پرداختند.

اهم موارد مطروحه در جلسه به شرح ذیل می باشد:
۱- نبود بیمارستان و مرکز درمانی دوم برای شهر خصوصا در مهار و کنترل و درمان کرونا در شهرستان
۲- درخواست آموزشی شدن بیمارستان ولایت و راه اندازی مجدد بیمارستان رضایی
۳- بررسی و مطالبه امکانات و تجهیزات بیمارستان رضایی پس از تعطیلی آن که در چه وضعیتی قرار دارد.

در ادامه رضا زارع زاده رئیس شورای اسلامی شهر ضمن قدردانی از فعالیتهای جبهه ائتلاف و حضور اعضا در این دیدار و همچنین تشکر از اقدامات صورت گرفته توسط گروههای جهادی و مردمی در رابطه با مقابله با شیوع بیماری کرونا در شهر، به بیان نکات مورد اشاره شده در جلسه پرداختند.
*درخصوص تجهیزات و وسایل خریداری شده توسط قرارگاه مردمی مقابله با کرونا شهرستان برای بیمارستان و بخش بهداشت و درمان، کلیه تجهیزات با توجه به نظر و درخواست و کارشناسی مدیریت و مجموعه بهداشت و درمان شهرستان صورت پذیرفته است; و علت تاخیر در خرید سه دستگاه اعلام شده جدید، تاخیر در. پاسخ دانشگاه علوم پزشکی برای پذیرش مشارکت ۵۰ درصدی آن دانشگاه می باشد.
* درخصوص تجهیز و راه اندازی بیمارستان دوم ( بیمارستان رضایی )، با پیگیری های صورت گرفته در رابطه با دریافت مجوز از وزارت بهداشت و درمان اقداماتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی سمنان صورت پذیرفته و در جلسه ۱۷ اردیبهشت با ریاست دانشگاه علوم پزشکی، مقررشد در ابتدای امر و با اختیار دکتر دانایی ریاست دانشگاه، بخش بیماری های خاص به ویژه بخش دیالیز در بیمارستان رضایی راه اندازی گردد و از طرفی پیگیری های لازم برای اخذ مجوز راه اندازی بیمارستان و مرکز درمانی شماره ۲ شهرستان از سوی وزارت بهداشت و درمان صورت پذیرد.

در پایان جلسه نیز تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید:
۱- مقررشد از نیروهای متخصص و کارشناس جبهه جهت حضور در کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر با نظر مسئولین کمیسیون ها دعوت بعمل آید.
۲- مقررشد درخصوص تشکیل کمیته علمی – عمرانی بهداشت و درمان جلسات کارشناسی دیگری برگزار و بصورت هماهنگ و همصدا این کمیته تشکیل گردد.
۳- مقررشد جلسه ای با حضور همه اعضای شورای اسلامی شهر و شورای مرکزی جبهه ائتلاف در آینده برگزار گردد.
۴- درخصوص تجهیز و راه اندازی بخش بیماریهای خاص بیمارستان رضایی و همچنین مجوز بیمارستان شماره ۲ شهرستان، اعضا جبهه در حد مقدورات خود با توجه به سوابق امر، همکاری و پیگیری لازم را معمول دارند.

جلسه در ساعت ۱۳:۱۵ با ذکر صلوات خاتمه یافت.

توسط admin