سرخط ویژه
خانه / اخبار / جلسه کمیسیون اشتغال و کار آفرینی شورای اسلامی شهر دامغان

جلسه کمیسیون اشتغال و کار آفرینی شورای اسلامی شهر دامغان

جلسه کمیسیون اشتغال و کار آفرینی شورای اسلامی شهر دامغان در دفتر امام جمعه محترم و محبوب شهرستان حجت الاسلام و المسلمین حسینیان و با حضور رئیس شورای اسلامی شهر و مسئول کمیسیون و مدیران ذیربط و زنان فعال در بخش مشاغل خانگی و تولیدکنندگان محترم با هدف بررسی مشکلات این بخش در روز چهارشنبه ۲۵ مهر ۹۷ ساعت ۱۱ صبح برگزار گردید.

در ابتدا جلسه با تلاوتی از آیات کلام ا… مجید آغار و سپس جناب آقای زارع زاده رئیس محترم شورای اسلامی شهر و مسئول کمیسیون اشتغال و کارآفرینی به بیان دستور جلسه و توضیحاتی در ارتباط با مشاغل خانگی بویژه برای زنان سرپرست خانوار و تولیدکنندگان صنایع دستی و غذایی پرداختند.

در ادامه شاغلین در بخش مشاغل خانگی و حاضر در جلسه به بیان مشکلات و دغدغه های خود در زمینه های مختلف خصوصا صدور مجوزهای بهداشتی و موانع دریافت مساعدت های مالی پرداختند.

حجت الاسلام و المسلمین حسینیان امام جمعه محترم نیز بر اهمیت کمک به وضعیت اشتغال و معیشت این خانواده ها و شاغلین و تولیدکنندگان این بخش و همچنین تسهیل در صدور مجوزهای لازم خصوصا مجوزهای بهداشتی و همکاری بیشتر در خصوص وام های خوداشتغالی تاکید کردند. سپس مدیران و مسئولین حاضر در جلسه نیز با توجه به موضوعات مطرح شده در جلسه به بیان نظرات و دیدگاهها و راهکارهای اداری و رفع موانع توسعه این مشاغل پرداختند.

مصوبات جلسه به شرح ذیل می باشد:

۱- عمده مشکلات این بخش در صدور مجوزهای اولیه خصوصا بهداشتی و موانع دریافت وام های بانکی بوده است؛ که مقرر شد به مسئولین مربوطه ابلاغ شود تا تمامی مساعی خود را برای رفع موانع موجود و پیشبرد کار صنایع دستی و غذایی و مشاغل خانگی بکار گیرند.

۲- مقرر شد مبلغ پانزده میلیون تومان وام جهت توسعه کار خانم علی بیابانی از محل وام های کمیته امداد پرداخت شود.

۳- مقرر شد توسط امام جمعه محترم در جلسه شورای اداری شهرستان بر مساعدت و کمک حداکثری مدیران در حوزه اختیارات خود در توسعه این بخش تاکید و صحبت شود.

۴- مقرر شد از این پس نماینده شبکه بهداشت و درمان شهرستان به عنوان عضوی اصلی در جلسات کمیسیون اشتغال و کارآفرینی حضور داشته باشند.

۵- مقررشد کمیته ای تحت عنوان کمیته نظارت و بازدید از کارگاه ها و پروژه های درحال انجام و همچنین در شرف تاسیس تشکیل و موارد مورد نظر را پس از بازدید بررسی و راهکارهای لازم جهت رفع موانع و صدور مجوزات قانونی از جمله مجوز بهداشت ارایه نمایند.

bigtheme