سرخط ویژه
خانه / اخبار / جلسه کمیته تخصصی شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان

جلسه کمیته تخصصی شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان

جلسه کمیته تخصصی شورای فرهنگ عمومی شهرستان دامغان در روز دوشنبه ۹۷/۰۹/۲۶ در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر، با تلاوتی چند از آیات قرآن کریم آغاز گردید.

در ابتدا آقای زارع زاده مسئول کمیته تخصصی، ضمن خیرمقدم به اعضاء کمیته، دستور جلسه را بیان نمودند. بررسی پیشنهادات درخصوص بزرگداشت روز مسجد اعظم تاریخانه، بحث و تبادل نظر پیرامون منشور مراسم جشن و شادی، تصمیم گیری درخصوص تعیین شاخص های معرفی مفاخر و مشاهیر و … از اهم موضوعات و مباحث مطروحه در جلسه بود که مسئول کمیته به بیان جزئیات آن پرداخت.
در ادامه حاضرین در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را پیرامون موضوعات مطروحه، بیان نمودند.
در این جلسه موارد ذیل به تصویب رسید.

۱- در خصوص برگزاری مراسم بزرگداشت مسجد اعظم تاریخانه ( ۱۵ دیماه ) مقررشد کار اجرایی نیز توسط کمیته تخصصی شورای فرهنگ عمومی صورت پذیرد و دستگاههای اجرایی و نهادها و مراکز در حد توان در اجرای آن همکاری و مساعدت لازم را بعمل آورند. از ظرفیت دانشگاهها و مراکز علمی در شهرستان، استان و سطح ملی نیز استفاده شود. کمیته اجرایی این مراسم نیز تشکیل و در روزهای آتی جلسات آن با عوامل آن برگزار خواهد شد.
در این خصوص پیشنهاداتی مطرح شد که مورد توافق حضار قرارگرفت، تا در جلسه کمیته اجرایی مراسم روز تاریخانه بررسی و به تصویب نهایی جهت اجراء برسد که اهم این پیشنهادات عبارتند از:
الف- در مراسم روز بزرگداشت به جای سخنرانی های عمومی از افراد متخصص دعوت شود و سخنرانی ها نیز بصورت علمی و تخصصی ارائه گردد.
ب- برنامه ریزی درخصوص بازدید دانش آموزان از مسجد تاریخانه و برگزاری مسابقه نقاشی، مقاله پژوهشی، عکاسی، دلنوشته و …
ج- برپایی نمایشگاه صنایع دستی و عکاسی در حاشیه مراسم بزرگداشت روز مسجد اعظم تاریخانه
د- اجرای برنامه های فرهنگی و هنری ویژه با رویکرد چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

۲- واگذاری مسئولیت تعیین شاخص های انتخاب و معرفی مفاخر و مشاهیر دامغان به چند تن از اعضاء کمیته و کارشناسان مربوطه جهت تعیین شاخص ها واگذار شد. مسئولیت پیگیری و هماهنگی این امر به عهده ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آقای طالبی واگذار گردید.

۳- مسئولیت جمع آوری، تهیه و تنظیم منشور مراسم جشن و شادی به چندتن از اعضاء کمیته تخصصی و کارشناسان مربوطه واگذار شد که مسئولیت این امر به عهده آقای حسینی پور مسئول محترم کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و آموزشی شورای اسلامی شهر سپرده شد.

۴- موافقت با اجرای کنسرت آقای احسان خواجه امیری در دیماه در شهرستان دامغان، با رعایت قوانین و مقررات لازم، در مرکز همایش های دانشگاه دامغان.
۵- درخصوص پایان نامه های دانشجویی با موضوع مسجد تاریخانه مقررشد از سوی کمیته تخصصی جلسه جداگانه¬ای با مسئولین ذیربط دانشگاهها برگزار و موضوع مورد بررسی و رسیدگی لازم قرار گیرد.

جلسه در ساعت ۱۴:۳۰ با ذکر صلوات خاتمه یافت.

 

bigtheme