سرخط ویژه
خانه / اخبار / جلسه هماهنگی ستاد برگزاری هفتمین جشنواره ملی پسته ایران – دامغان برگزار شد.

جلسه هماهنگی ستاد برگزاری هفتمین جشنواره ملی پسته ایران – دامغان برگزار شد.

به دعوت دبیرخانه جشنواره؛ جلسه ستاد برگزاری هفتمین جشنواره ملی پسته ایران – دامغان با حضور اعضاء ستاد در روز پنجشنبه ۹۹/۵/۱۶ ساعت ۱۰ صبح در محل شورای اسلامی شهر برگزار گردید.

در آغاز جلسه رضا زارع زاده دبیر جشنواره به بیان ومرورمصوبات جلسه قبل ستاد و  پیگیری های انجام گرفته پرداختند. زارع زاده ضمن ارائه گزارش دیدار با مدیرکل صدا و سیما ی استان سمنان، اعلام کردند در این دیدار مقررشد پخش ۲ برنامه زنده تلویزیونی به عنوان افتتاحیه و اختتامیه از شبکه استانی سمنان و شبکه شما ( و دیگر شبکه های ملی در صورت توفیق،) در روزهای ۲۳ و ۲۴ مرداد ماه ساعت ۲۱ صورت پذیرد. همچنین توافق شد بعد از اتمام کار جشنواره بااستفاده از ظرفیتهای صداوسیمای استان مستند پسته دامغان تهیه و از طریق شبکه های ملی پخش گردد.

در ادامه حضارنظرات خود را در خصوص  پخش برنامه های  زنده و امور اجرائی جشنواره ارائه نمودند که در نهایت تصمیماتی به شرح ذیل اتخاذ گردید

۱- برنامه آیین شکرگزاری یکی از برنامه های اجرایی در برنامه تلویزیونی خواهد بود که توسط  کمیته امداد امام خمینی(ره) و کانون حاج علی اکبر تقوی اجرا می شود.

۲- در هر شب جهت تامین برنامه های شاد و فرهنگی از دو خواننده ملی و بومی برای حضور در برنامه غیر حضوری تلویزیونی دعوت خواهد شد.

۳- مقررشد در مراسم غیر حضوری اختتامیه از سه باغدار و سه سرمایه گذار موثر در شهرستان تجلیل شود.

۴- مقررشد مجموعه تاریخی و گردشگری چشمه علی برای مراسم افتتاحیه و یک باغ پسته برای مراسم اختتامیه با تایید گروه تصویربرداری انتخاب گردد.

۵- به منظور تقویت و آشنایی بیشتر تولید کنندگان وتجار پسته با بازار بورس،مقررشد جلسه ای با همت بانک کشاورزی با حضور کارشناسان و دست اندرکاران بورس و تجار عمده پسته برگزار گردد.

۶- برای سهولت در امر صادرات پسته از مبدا دامغان، مقررشد رایزنی و هماهنگی های لازم با گمرک استان صورت پذیرد.

در پایان در خصوص مسائل فرهنگی  وتبلیغی جشنواره نیزتصمیمات لازم اتخاذ گردید.

جلسه در ساعت ۱۲ با ذکر صلوات خاتمه یافت.

با احترام

ستاد هفتمین جشنواره ملی پسته ایران- دامغان

bigtheme