سرخط ویژه
خانه / اخبار / جلسه ستاد سیاستگذاری پنجمین جشنواره ملی پسته

جلسه ستاد سیاستگذاری پنجمین جشنواره ملی پسته

جلسه ستاد برگزاری پنجمین جشنواره ملی پسته ایران – دامغان به ریاست آقای زارع زاده رئیس شورای اسلامی شهر دامغان و دبیر پنجمین جشنواره ملی پسته ایران – دامغان، در روز دوشنبه ۸ مرداد ساعت ۱۳ با نام و یاد خدا و ذکر صلوات برمحمد(ص) و آل محمد(ص) در اتاق جلسات شورای اسلامی شهر برگزار شد.

در این جلسه که مهندس نصرتی شهردار، مسئولین مراکز، ارگانها، نهادها و سازمان های صنفی و کشاورزی و مردم نهاد حضور داشتند، در ارتباط با زمان، مکان و برنامه های فرهنگی و آموزشی جشنواره با توجه به رویکرد تخصصی به امر آموزش و فرهنگ سازی بحث و تبادل نظر شد، و در نهایت موارد ذیل به تصویب رسید.

۱- زمان جشنواره از روز دوشنبه ۱۲ شهریور لغایت روز جمعه ۱۶ شهریورماه سالجاری به مدت ۵ روز به تصویب نهایی رسید.

۲- مکان برگزاری جشنواره و نمایشگاه مجتمع تجاری و گردشگری ملت ( ضلع شمالی پارک ملت ) تعیین گردید.

۲- برنامه ها و کلاس های آموزشی با رویکرد و اولویت بهینه سازی آبیاری، مبارزه با آفات و استفاده از کودهای ارگانیک، اصلاح الگوی کشت پسته، توسعه کاشت و تولید گل محمدی و زعفران توسط کارشناسان و متخصصان صاحب نظر برگزار خواهد شد.

۳- برنامه های هنری با استفاده از ظرفیت هنرمندان بومی و سنتی شهرستان، استان و سایر استانها  و در مرحله بعدی استفاده  از هنرمندان طراز اول ملی.

۴- نمایشگاه جشنواره پسته نیز با اولویت پسته و محصولات آن و خشکبار با عناوین صنایع غذایی، ادوات و صنایع کشاورزی و صنایع دستی با حضور مراکز و شرکت ها و افراد علاقمند در مجتمع تجاری و گردشگری ملت برگزار خواهد شد.

۵- مهمانان ویژه ۳ تا ۵ سفیر از کشورهای مورد نظر و موثر در تجارت پسته دعوت شوند، و هیئت های تجاری از کشورهای مختلف و همچنین وزراء و معاونان وزراء و روسای سازمانها و مراکز کشوری مرتبط با امر پسته و تجارت و گردشگری.

۶- تبلیغات جشنواره نیز با دعوت از خبرگزاری و خبرنگاران مختلف از سطح کشور و پخش تیزرهای تبلیغاتی تلویزیونی و رادیویی از صدا و سیما استانی و ملی و پوشش خبری و تبلیغاتی جشنواره از طریق بنر، پوستر در سطح ملی و استفاده از فضای مجازی.

bigtheme