سرخط ویژه
خانه / اخبار / جلسه تصمیم گیری و برنامه ریزی درخصوص راه اندازی دفتر هماهنگی نظام مهندسی معدن شهرستان دامغان

جلسه تصمیم گیری و برنامه ریزی درخصوص راه اندازی دفتر هماهنگی نظام مهندسی معدن شهرستان دامغان

موانع تولید و راههای رونق تولیددربخش معدن

جلسه تصمیم گیری و برنامه ریزی درخصوص راه اندازی دفتر هماهنگی نظام مهندسی معدن شهرستان دامغان وبررسی موانع تولیدوراههای رونق تولیددربخش معادن برگزار شد.

این جلسه که عصر دوشنبه مورخه ۹۸/۲/۲۳ به دعوت شورای اسلامی شهر دامغان در سالن جلسات شهرداری برگزار گردید، مسئول دفتر نماینده، نماینده دفتر امام جمعه، رئیس دانشکده علوم زمین دانشگاه دامغان، معاون اداره صمت، تعدادی از بهره برداران و اعضای نظام مهندسی معدن شهرستان حضور داشتند، درخصوص ایجاد دفتر هماهنگی نظام مهندسی معدن بحث و تبادل نظر شد.

در ابتدا آقای زارع زاده رئیس شوراومسئول کمیسون اشتغال وکارافرینی شورای اسلامی شهر بابیان خیرمقدم به حاضران و همچنین آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، باعنایت به نامگذاری سال از طرف مقام معظم رهبری به عنوان “”سال رونق تولید””و نقش و جایگاه معادن و منابع معدنی در پیشرفت و توسعه شهرستان و کشور و همچنین ظرفیتهای گران بهاء در زمینه اشتغالزایی و افزایش تولیدمنابع معدنی سخنان مبسوطی ارائه نمودند.
ایشان درادامه متذکر شدندباوحدت و همدلی می توانیم بخش عظیمی از مشکل بیکاری درشهرمان راازناحیه فعال سازی بیشترمعادن مرتفع سازیم.

در ادامه آقای مهندس قربانیان از اعضای نظام مهندسی معدن با بیان اهمیت راه اندازی دفتر هماهنگی نظام مهندسی معدن، گزارشی از روند فعالیت های صورت گرفته در این خصوص ارائه کردند.

سپس دکتر حسن نژاد رئیس دانشکده علوم زمین دانشگاه دامغان و مسئول آموزش نظام مهندسی استان سمنان، در خصوص اهمیت و جایگاه معادن و همچنین تعامل بیشتر بهره برداران با دانشگاه و مراکز علمی و استفاده از ظرفیت های آن در پیشبرد اهداف نظام مهندسی و توسعه شهرستان، مطالبی را بیان نمودند.

در ادامه حضارنقطه نظرات و دیدگاههای خود را در جهت رونق تولید و تحقق این امروهمچنین مشکلات پیش روی بهره برداران معادن بیان کردند ،ازجمله مشکلات وپیشنهادات مطروحه عبارتنداز:
ایجاد و توسعه زیرساخت های بخش معدن خصوصا در زمینه آب و برق، عدم اختصاص تسهیلات لازم و کافی برای بهره برداران در بخش اکتشاف و استخراج، قوانین سخت و مراحل اداری پیچیده وغامض،بلاتکلیفی طولانی درپاسخ به استعلامات ازناحیه برخی از ادارات منجمله منابع طبیعی و…، نبود امکانات تعمیرات وسایل و ماشین آلات معدنی در شهرستان، عدم امنیت برای بهره برداران و حاشیه سازی توسط برخی از افراددرمحدوده فعالیت معدنکاران،عدم رسیدگی به ضرروزیانهای حاصله از ناحیه سیلهای اخیر توسط مسئولین ذیربط،عدم وجود نیروهای متخصص و آموزش دیده در بخش معدن از جمله مهم ترین موارد مطروحه در این جلسه بود.که مقررشد درحدامکان مشکلات مطروحه توسط مسئولین حاضر در جلسه پی‌گیری ومرتفع گردد.

در پایان نیز توافق حاصل شد محل دفتر هماهنگی نظام مهندسی معدن شهرستان دامغان وفق نظر قاطبه بهره برداران در محلی خارج از دانشگاه دامغان دایرگردد.ولیکن به یاری حق همکاری و هماهنگی تشکل فوق ودانشگاه بیش از پیش تداوم یابد.

 

زیانهای حاصله از ناحیه سیلهای اخیر توسط مسئولین ذیربط،عدم وجود نیروهای متخصص و آموزش دیده در بخش معدن از جمله مهم ترین موارد مطروحه در این جلسه بود.که مقررشد درحدامکان مشکلات مطروحه توسط مسئولین حاضر در جلسه پی‌گیری ومرتفع گردد.

در پایان نیز توافق حاصل شد محل دفتر هماهنگی نظام مهندسی معدن شهرستان دامغان وفق نظر قاطبه بهره برداران در محلی خارج از دانشگاه دامغان دایرگردد.ولیکن به یاری حق همکاری و هماهنگی تشکل فوق ودانشگاه بیش از پیش تداوم یابد.

 

 

bigtheme