خانه / اخبار / جلسه بررسی مشکلات بیمه ای دامداران، کشاورزان و باغداران

جلسه بررسی مشکلات بیمه ای دامداران، کشاورزان و باغداران

به منظورکمک به رونق تولید، مشکلات بیمه ای باغدار ان ودامداران زحمتکش بررسی شد.

جلسه ای به منظور بررسی مشکلات بیمه ای دامداران، کشاورزان و باغداران محترم در روز چهارشنبه ۹۸/۰۳/۰۱ راس ساعت ۱۱:۳۰ در محل شورای اسلامی شهر دامغان برگزار شد.

در این جلسه که باحضور روسای ادارات ذیربط (جهادکشاورزی،تامین اجتماعی،دامپزشکی،اتحادیه دامداران،صنف کشاورزی و…)وهمچنین نماینده امام جمعه محترم، رئیس شورای اسلامی شهرستان، برگزارشد.

ابتدا آیاتی چنداز قرآن مجید تلاوت وسپس آقای زارع زاده رئیس شورا ومسئول کمیسیون اشتغال شورای اسلامی شهر با تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) به بیان دستور جلسه و اهمیت بیمه و حمایت های لازم از زحمتکشان و بهره برداران این بخش پرداختند.

وی به بیان ضرورت تامین رفاه وایجاداحساس آرامش وامیددر همه اقشار جامعه به ویژه باغداران ودامداران ارجمند و تاثیر آن در رونق تولید، اشتغال پایدار، وماندگاری درروستاهاپرداختند.

سپس حاضران در جلسه به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود در این خصوص پرداخته وخدمات انجام شده در این زمینه رااحصاء نمودند.
درپایان بعداز تبادل نظرتصمیماتی به شرح ذیل اتخاذشد.

۱- مقررشد جلسه ای درسطح مدیران کل ادارات مربوطه نیزبرگزار گرددتا برخی از موضوعات که خارج از اختیار مسئولان شهرستانیست تعیین تکلیف شود.که اهم آن مسائل به شرح ذیل می باشد.

الف: درخصوص دامداری های کوچک روستایی که نمی توانند از جهاد کشاورزی پروانه بهره برداری دریافت کنند و ظرفیت آنها کمتر از دستورالعمل های موجود می باشد.

ب: دامداری ها یا زمین های کشاورزی که به هر نحو نمی توانند پروانه بهره برداری دریافت کنند تا از معافیت تامین اجتماعی درخصوص کارگاههای کوچک روستایی بهره مند شوند.

ج: دامداری های سیار و عشایری که بعلت کوچ رو بودن و نداشتن کارگاه و مکان ثابت برای تامین اجتماعی محرزنمی باشندتابتوانند از معافیت های مالیاتی برخوردار شوند.

۲-مقررشدجهاد کشاورزی ونظام صنفی با همکاری هم نسبت به صدورپروانه ومجوزفعالیت برای بهره برداران اقدام وتامین اجتماعی این مجوزها رابه عنوان سندومدرک برای برخورداری از مزایای بیمه درنظربگیرند.

۳-تامین اجتماعی کمال همکاری برای برخورداری ازمزایای بیمه توسط گروههای هدف این جلسه را معمول داشته کما اینکه در گذشته هم بوده است.

جلسه در ساعت ۱۳:۴۵ با ذکر صلوات خاتمه یافت.

غایبین جلسه:
دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی
نماینده فرمانداری

۹۸/۰۳/۰۱
روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر دامغان

bigtheme