سرخط ویژه
خانه / اخبار / جلسه بررسی مشترک شورای شهر و ادارت ذیربط درخصوص مشکلات شاغلین در امر صنایع دستی، صنایع غذایی و مشاغل خانگی

جلسه بررسی مشترک شورای شهر و ادارت ذیربط درخصوص مشکلات شاغلین در امر صنایع دستی، صنایع غذایی و مشاغل خانگی

بسمه تعالی

سومین جلسه مشترک شورای اسلامی شهر، شهرداری و ادارات ذیربط درخصوص بررسی و رسیدگی به مشکلات شاغلین در امر صنایع دستی، صنایع غذایی و مشاغل خانگی راس ساعت ۱۸ در روز سه شنبه ۲۹/۰۸/۹۷ در محل سالن جلسات شورای اسلامی شهر برگزار گردید. در این جلسه که نمایندگان محترم امام جمعه، فرماندار و نماینده شهر نیز حضور داشتند، ابتدا آقای رضا زارع زاده رئیس شورا پیگیری های انجام شده درخصوص مصوبات جلسات قبل را بیان نموده و براساس گزارش مشارالیه اهم اقدامات انجام شده از جلسه قبل تاکنون بدین شرح می باشد.

الف- اقدامات اولیه برای ایجاد ویترین معرفی صنایع دستی، غذایی و سایر تولیدات شهرستان در محل شهرداری و شورای اسلامی شهر انجام گرفته است، امید است سایر ادارات نیز در اولین فرصت در این زمینه اقدام نمایند.

ب- مشکلات بهداشتی و مالی شرکت تعاونی روستایی زنان امید دامنکوه و شرکت بسته بندی نارون و… پیگیری و به شکرانه الهی مرتفع گردید که هم اکنون این شرکت­ها با تهیه برخی از تجهیزات مورد نیاز کار تولیدی خود را شروع و یا گسترش داده اند.

ج- مطالعه و پژوهش میدانی درخصوص فواید و محدودیت های شب بازار درحال انجام می باشد که نتایج آن تا جلسه بعد جهت بررسی و تصویب ارائه خواهد شد.

د- درخصوص ایجاد بازار اینترنتی  ( start up )با تشکیل چند جلسه با اهل فن، رایزنی ها در حال انجام می باشد که بعد از حصول نتیجه نهایی گزارش آن ارائه می گردد.

سپس دستور جلسه مبنی بر بررسی پیشنهادات و راهکارهای اجرایی ” ایجاد بازارچه عرضه صنایع دستی، غذایی و تولیدات داخلی شهرستان ” را اعلام نموده و حضار پیشنهادات خود مطرح نمودند که در نهایت موارد ذیل به تصویب رسید.

۱- غرفه های ویژه توسط شهرداری برای عرضه صنایع دستی و غذایی تولیدی شهرستان در پنجشنبه بازار تعبیه شود و در اختیار افراد معرفی شده توسط ادارات ذیربط به صورت رایگان قرارداده شود.

۲- بطور موقت با درخواست ادارات ذیربط ( میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی، کمیته امداد، بهزیستی، تعاون روستایی و فنی و حرفه ای خواهران و برادران ) تعدادی از مغازه های جنب ترمینال، پاساژ خلیج فارس ( متعلق به شهرداری ) در اختیار آنها قرارداده شود تا تولیدکنندگان زحمت­کش، محصولات خود را در این مکان ها عرضه نمایند.

۳- بخش هایی از ضلع جنوبی اداره بهزیستی در بلوار شهید مفتح با هماهنگی و موافقت مسئولان ذیربط تبدیل به غرفه های عرضه محصولات تولیدی مددجویان شود و درصورت امکان در اختیار سایر تولیدکنندگان قرارگیرد. که در این امر مقررشد اداره بهزیستی و شهرداری پیگیری های لازم را انجام و نتیجه آن در جلسات بعدی ارائه نمایند.

۴- قسمتی از محوطه ضلع شمالی اداره تعاون روستایی در بلوار شهید مفتح نیز به منظور هدف مندرج در بند ۳، آماده و مورد بهره برداری قرارگیرد. پیگیری این امر با رئیس محترم اداره تعاون روستایی و شهرداری می باشد.

۵- مقررشد از سوی شهرداری با هماهنگی با فرمانداری و سازمان مسکن و شهرسازی در قسمتی از شهر زمینی مناسب برای ایجاد بازارچه دائمی عرضه محصولات صنایع دستی و موادغذایی شناسایی و تملک شود تا ان شاا… با همکاری و معاضدت همه دستگاههای ذیربط نسبت به احداث و دائر نمودن آن اقدام شود.

۶- مقررشد بطور فصلی از ظرفیت پارک دانشجو و پارک ملت با ایجاد غرفه های مورد نیاز جهت عرضه محصولات تولیدی داخلی شهرستان استفاده شود.

bigtheme