سرخط ویژه
خانه / اخبار / جلسه با تعدادی از پیمانکاران ساختمانی

جلسه با تعدادی از پیمانکاران ساختمانی

جلسه با تعدادی از پیمانکاران ساختمانی با آقای زارع زاده رئیس شورای اسلامی شهر درخصوص بررسی مشکلات و معضلات در این بخش، در روز چهارشنبه ۹۸/۰۳/۰۱ راس ساعت ۱۴ در محل شورای شهر برگزار گردید.
جلسه ابتدا با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد(ص) آغاز و سپس پیمانکاران با طرح مشکلات خود در رابطه با تراکم، تغییرکاربری، کمیسیون ماده ۵، تخلفات و جرائم ساختمانی و کمیسیون ماده ۱۰۰ و … مطالبی را بیان کردند.
تهیه مصالح ساختمانی، عدم ثبات قیمت ها، تهیه لوازم و ملزومات ساخت و ساز و… از دیگر مباحث مطروحه توسط پیمانکاران بود.
سپس اقای زارع زاده رئیس شورای شهر با تشکر از حضور پیمانکاران محترم، توضیحاتی را درخصو ص مطالب پیمانکاران ارئه کردند.
حرکت به سمت استانداردسازی ساخت و سازها در این زمانه اجتناب ناپذیر است، زارع زاده با بیان این مطلب افزود: پیمانکاران باید به سمت ایمن سازی و استاندارد سازی بیشتر ساخت و سازها اقدام کرده و با توجه به حوادث طبیعی و غیرمترقبه و همچنین مطالبه عمومی در این خصوص امری اجتناب ناپذیر است.
زارع زاده در ادامه گفت: قانون گذار و دستورالعمل های موجود در رابطه با تخلفات و جرائم بسیار جدی و سخت است و برابر قانون با ساخت و سازهای غیرمجاز برخورد خواهد شد، وی همچنین افزود: با توجه به شرایط اقتصادی موجود و همچنین دستورالعمل ها، نیاز به بازبینی و بازنگری در برخی از قوانین و مقررات ساخت و ساز وجود دارد که با تصحیح و تکمیل آنها می توان بازدارندگی بیشتری نسبت به تخلفات ساخت و سازها داشت.

جلسه در ساعت ۱۵ با ذکر صلوات خاتمه یافت.

bigtheme