سرخط ویژه
خانه / دسته‌بندی نشده / برگزاری گردهمایی ائمه جمعه استان سمنان در شهرستان دامغان

برگزاری گردهمایی ائمه جمعه استان سمنان در شهرستان دامغان

اولین گردهمایی سال ۱۳۹۵ائمه جمعه استان سمنان با حضور ائمه جمعه شهرهای استان، نماینده ولی فقیه استان، مسئول دفتر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان، نماینده و نماینده منتخب مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار دامغان و دیگر مسئولین شهرستانی و استانی در سالن خوارزمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان روز پنج شنبه مورخ ۹۵/۱/۲۶ برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد حسینیان امام جمعه شهرستان دامغان در خصوص معرفی شهرستان مطالبی بیان نموده و تصریح کرد: شهرستان دامغان دارای ۶۳۰شهید، ۱۶هزار رزمنده،  هزار و ۸۰۰جانباز، ۳۳آزاده،۳۰۰مداح، ۱۰۵روحانی معمم، ۵حوزه علمیه و بیش از هزار طلبه می باشد.

وی افزود: شهرستان دامغان علاوه بر این ظرفیت ها دارای توانمندی های منحصر به فرد در حوزه صنعتی و کشاورزی است که باید این ظرفیت ها تقویت گردد.

امام جمعه دامغان عنوان کرد:تقویت انگیره های مذهبی، کمک به ارتقای رشد جوانان، ایجاد روحیه امید و کارآمدی نظام از وظایف ائمه جمعه می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان و امام جمعه شهرستان سمنان گفت: اگر دولت و ملت با هم و در کنار هم باشند و اقتصاد مقاومتی را الگو قرار دهند مطمئنا این شعار به عمل نزدیک تر خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: دولت به عنوان مجری این طرح در کشور باید صنعت، کشاورزی، دامداری و صادرات را جزو برنامه های خود قرار دهد.

حجت الاسلام شاهچراغی عنوان کرد: پس از مهیا شدن فضا توسط دولتمردان وظیفه مردم جلوی آنان قرار می گیرد که باید در بخش مصرف و جلوگیری از اسراف گامی مثبت بردارند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان اظهار داشت:  امامان جمعه همانند دیده بانی هستند که همیشه شرایط را رصد می کنند تا شهر و جامعه اسلامی آسیب نبینند.

محمدرضاخباز استاندار سمنان به شعار مهم اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: دشمن می داند با حمله نظامی نمی تواند ایران را از پای درآورد اما هنوز امید دارد که با کمک گرفتن از تحریم اقتصادی بتواند ضرباتی را به ایران وارد کند که با اقتصاد مقاومتی می توان این امید را در دشمن از بین برد.

وی به سفر دولت تدبیر و امید به استان سمنان اشاره کرد و گفت: توجه به دولت امروز یک وظیفه است که استقبال از دولتمردان تایید و تقویت انقلاب خواهد بود.

محمدرضا خباز خاطر نشان کرد: چشم دنیا به روی ما باز است که باید استقبال خوبی صورت گیرد تا دشمن اتحاد و وحدت را در مردم مشاهده کند.

استاندار سمنان با اشاره به این نکته که استقبال از دولت استقبال از شخص نیست، خاطر نشان کرد: خوشبختانه در آستانه سفر دکتر روحانی و هیئت دولت به استان سمنان حرکات خودجوش مردمی صورت گرفته است که مردم ما آگاه هستند که استقبال از دولت استقبال از تمامیت نظام است.

در پایان ائمه جمعه به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

bigtheme