سرخط ویژه
خانه / اخبار صفحه ی اصلی / بدهی ۱۴۰ میلیارد ‌ریالی ادارات دامغان به شهرداری

بدهی ۱۴۰ میلیارد ‌ریالی ادارات دامغان به شهرداری

بدهی ۱۴۰ میلیارد ‌ریالی ادارات دامغان به شهرداری این شهر
مسلم نصرتی شهردار دامغان در نشست مسئولان این شهرستان با استاندار سمنان از طلب ۱۴۰ میلیارد ریالی شهرداری دامغان از دستگاه‌های این شهرستان خبر داد و گفت: پرداخت این مطالبات می‌تواند در توسعه و گسترش خدمات شهری این نهاد بسیار مثمر ثمر باشد.

محمدرضا خباز در روز پنج شنبه مورخ ۹۴/۱۰/۱۰ در نخستین سفر رسمی خود به شهرستان دامغان پس از انتصاب به ‌عنوان استاندار سمنان در نشستی با شهردار و اعضای شورای اسلامی این شهرستان که با حضور نماینده و فرماندار دامغان و برخی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد به بررسی مشکلات و توانمندی‌های حوزه شهر و شهرسازی دامغان پرداختند.

فرماندار دامغان در این جلسه با تقدیر از عملکرد مطلوب شهردار و مجموعه شورای اسلامی و شهرداری دامغان در سال‌های اخیر اظهار داشت: علی‌رغم محدود بودن اعتبارات شهرداری دامغان، در سال‌های اخیر شاهد تحولات مثبت بسیاری در حوزه شهری دیار تاریخی دامغان بوده‌ایم.

علی اصغر مجد اضافه کرد: شهرداری دامغان توانسته با تعامل مطلوب با بخش دولتی تمام توان شهرستان را در مسیر رشد و توسعه و ارتقاء خدمات شهری به‌کار گیرد و بی‌شک آثار ارزشمند مدیریت برنامه‌محور در این نهاد، سبب توسعه عمرانی شهر دامغان در بخش‌های مختلف شده است.

گسترش خدمات شهری و ایمن‌سازی دغدغه نخست شهرداری دامغان

شهردار دامغان در این جلسه با اشاره به تعویق چندین‌ ساله در پرداخت مطالبات شهرداری از سوی برخی دستگاه‌های اجرایی این شهرستان و تأکید بر ضرورت پرداخت هرچه سریع‌تر این مطالبات، اظهار داشت: علی‌رغم این مشکلات شهرداری دامغان هیچ‌گاه خدمت رسانی به ارگان‌های دولتی را قطع نکرده و خدمات گسترده و رو به پیشرفتی را به شهروندان دامغانی ارائه داده است.

مسلم نصرتی با بیان اینکه در دهه‌های گذشته بلند‌مرتبه‌سازی در شهر دامغان چندان مرسوم نبوده و اجرای طرح مسکن مهر اوج ساخت ساختمان‌های بلند به‌صورت متمرکز در دامغان بوده است، افزود: متأسفانه مسائل مربوط به ایمنی در این ساختمان‌ها به هیچ وجه رعایت نشده و علاوه بر نصب نشدن آسانسور در اکثر این مجموعه‌ها، ساختمان‌های مسکن مهر دامغان فاقد پله اضطراری و هر نوع امکانات امداد و نجات است.

وی خاطر‌نشان کرد: شهرداری دامغان به دلیل عدم توان مالی و اعتبارات دولتی و البته پرداخت نشدن مطالبات خود از سوی دستگاه‌های اجرایی، قادر به خرید ماشین‌آلات لازم برای عملیات امداد و نجات در ساختمان‌های بلند و دیگر بخش‌ها نیست و با وجود چهار هزار واحد مسکن مهر در این شهر، توجه به این امر ضروری است.

شهردار دامغان قوانین ناکارآمد شهرداری‌ها در بخش جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و مزایده‌های عمومی را از دیگر مشکلات این بخش برشمرد و گفت: بدنه دولت همواره بر استفاده از توان و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تأکید دارد اما قوانین ناکارآمد در حذب سرمایه‌گذار از طریق رقابت و مزایده عمومی به شکست تلاش‌ها در این زمینه بالاخص در شهر‌های کوچک می‌انجامد.

bigtheme