به گزارش خبرنگار تیتریک ؛ عصر روز شنبه آخرین جلسه ستاد جشنواره پسته تشکیل شد و رضا زارع زاده در گزارش خود اعلام کرد: تفاوت های جشنواره امسال با سال های گذشته اینست که ، نمایشگاه جشنواره با سه برابر وسعت نسبت به سال گذشته برپا می شود و ۵ برنامه جشن با عنوان شب های جشنواره برگزار می گردد.

در ادامه این جلسه مسئولین کمیته ها از آخرین برنامه ریزی ها و هماهنگی ها خود توضیح دادند.

سد محسن طباطبائیان مدیر جهاد کشاورزی دامغان کفت : با توجه به بخشنامه جدید وزیر جهاد مبنی بر کشاورزی قراردادی کارگاه های آموزشی بورس و بازاریابی ، صنعت پسته ، کشت زعفران و گل محمدی در حاشیه این جشنواره برگزار می گردد.

وی افزود : در دامغان ۹۰ هکتار باغ گل محمدی با آبیاری تحت فشار داریم و دولت برای کشت زعفران و گل محمدی تهسیلات قرار داده و به عنوان مشاغل روستایی معرفی کرده است.

طباطبائیان عنوان کرد : در سفر آینده وزیر محترم جهاد کشاورزی کلنگ گلخانه ۱۳ هکتاری صیدآباد زده خواهد شد.

سید محمود حسینی پور برنامه ای کمیته فرهنگی و هنری را اینگونه تشریح کرد : بر پایی ایستگاه نقاشی کودکان ، پرواز بادبادک ها و جشنواره غذا در روزهای جشنواره برگزار می شود و در مراسم افتتاحیه خواننده کشوری حجت اشرف زاده و گروه هامون از سیستان و بلوچستان اجرای برنامه دارند.

داودیان رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی از حضور ۱۵ نفر از مدیران ارشد شهرستان های زرند ، بافق ، زهک و بجستان برای حضور در جشنواره خبرداد.

در این جشنواره از ۱۳ کشور مهمان حضور دارند و تمامی مهمان ها با رویکرد اقتصادی و سرمایه گذاری دعوت شده اند.

در پایان امام جمعه شهرستان دامغان اظهار کرد : این جشنواره باید هوشمند باشد و از هزینه های مازاد پرهیز کنیم و نهایت استفاده را در زمینه های مختلف از این جشنواره ببریم.

وی افزود : در برنامه های فرهنگی و هنری باید مخاطب بهره ببرد و برنامه های شاد مدیریت شود.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینیان گفت : میراث فرهنگی برای مهمانان برنامه داشته باشد و دامغان را با روش های مختلف به آن ها معرفی و جذب کند.

توسط admin