سرخط ویژه
خانه / اخبار / آغاز بکار و اولین جلسه رسمی قرارگاه مردمی مقابله با کرونا ویروس شهرستان دامغان

آغاز بکار و اولین جلسه رسمی قرارگاه مردمی مقابله با کرونا ویروس شهرستان دامغان

بعداز ظهور و شیوع جهانی ویروس خطرناک و هالک کرونا، مقابله دولت ها و مردم به منظور پیشگیری از شیوع و کنترل بیماری و درمان بیماران آغاز شد.

در کشور عزیز ما نیز اقدامات پیشگیرانه گوناگونی توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا کشور، قرارگاه مقابله با کرونا ستادکل نیروهای مسلح و حرکت های خودجوش مردمی، پویش ها و تشکل های غیر دولتی آغاز گردید.
در همین راستا نیکوکاران و خیراندیشان شهر ما نیز، دست به کار مقابله با این ویروس منحوس شدند و هر فرد یا تشکلی آنچه در توان داشت به کار گرفت تا از سرعت رشد و میزان صدمات و لطمات این پدیده شوم جلوگیری نماید.
لذا “قرارگاه های مردمی مقابله با کرونا” به منظور ایجاد هماهنگی در شناسایی نیازها و احصاء تهدیدها و از طرفی فراهم ساختن بستری امن و اطمینان آور برای جلب حمایت ها و مساعدت های آحاد مختلف مردم در بلاد و مناطق مختلف کشور به وجود آمد.

در شهرستان دامغان نیز این قرارگاه با مشارکت و معاضدت نهادها و تشکل های عمومی و غیر دولتی و خیرین عزیز از جمله: امام جمعه محترم شهرستان، شورای اسلامی ، شهرداری، نماینده محترم مجلس ،نماینده منتخب مردم ،سازمان بسیج، سپاه پاسداران ،انجمن مردمی توسعه، پویش های مردمی، مراکز خیریه شهرستان و غیره تشکیل و با قدرت شروع به کار کرد تا با هماهنگی با مسئولین محترم شهرستان و در رأس آن”ستاد ملی مقابله با کرونا شهرستان” نیازها ی واقعی را شناسایی، کمکهای مردمی را جذب و با اولویت بندی در مسیر واقعی و مورد نیاز هزینه نماید.

این قرارگاه دارای ۷ کمیته فرعی می باشد که با حضور و مشارکت افراد خیر و ایثارگر از نهادها، پویش ها و تشکل‌های غیردولتی در راستای اهداف و وظایف تعیین‌شده به طور داوطلبانه فعالیت می نماید.

مقر اصلی قرارگاه، شورای اسلامی شهر دامغان می باشد و در صورت لزوم مکان های جدید دیگری نیز برای این منظور تعیین خواهد شد.

همشهریان عزیز و خیران محترم می توانند کمک‌های نقدی خود را از طریق شماره کارت ۵۸۹۲۱۰۱۲۷۴۰۲۰۹۵۳ در اختیار قرارگاه قرار دهند تا انشاالله زیر نظرصاحبان امضاء این حساب مشترک :۱- امام جمعه محترم،۲- رئیس شورای شهر ومسئول قرارگاه،۳- مسئول کمیته پشتیبانی قرارگاه، و با هماهنگی مسئولین محترم بهداشت و درمان وستاد مقابله با کرونادر جایگاه واقعی خود از قبیل: تامین نیازهای اولیه بهداشتی و حفاظتی پرسنل محترم بیمارستان ولایت ،درمانگاه ها ومراکز قرنطینه و نقاهتگاه ها و همچنین تجهیز مراکز درمانی و بهداشتی و نقاهتگاه بیماران بهبود یافته و … هزینه گردد.

بایسته است جهت هماهنگی و وحدت رویه بیشتر ، دیگر پویش ها وگروههای مردمی نیز هر چه زودتر به این قرارگاه ملحق شوند تا انشاءالله نتیجه لازم و در خوری جهت حل مشکلات مردم عزیز دامغان حاصل گردد.

با تقدیم احترام و سپاس از درایت و مساعدت شما همشهریان ارجمند
۱۳۹۸/۱۲/۲۲

” قرارگاه مردمی مقابله با کرونا شهرستان دامغان”

bigtheme